Lenovo nie udostępni Androida Nougat żadnemu z przedstawicieli serii Phab 2 | Tabletowo.pl

Lenovo nie udostępni Androida Nougat żadnemu z przedstawicieli serii Phab 2

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo nie jest jednym z tych producentów, którym śpieszy się z aktualizacjami Androida. Motorole otrzymywały je szybciej, gdy marka była pod skrzydłami Google’a. Teraz ten proces jest zwykle dłuższy. Jak to jednak mówią: „lepiej późno niż wcale”. W wypadku serii Phab 2 będzie właśnie „wcale”.

Jedyne, co wczoraj Lenovo zaktualizowało, to stronę dotyczącą kalendarza nowych wydań Androida. Okazuje się, że żadne urządzenie z serii Phab lub Phab 2 nie może liczyć na upgrade do Nougata.

Dokładniej, urządzenia, które nie dostaną Androida 7.0 to Lenovo Phab z 2015 rokuPhab 2, Phab 2 Plus, i Phab 2 Pro. O ile taka decyzja wydaje się być częściowo zrozumiała w stosunku do sprzętów sprzed dwóch lat, trudno wybaczyć brak aktualizacji dla przedstawicieli serii Phab 2, które zaprezentowano w zeszłym roku, a do Polski trafiły dopiero na początku stycznia.

Lenovo Phab2 Pro

Zwłaszcza kłuje w oczy brak Nougata dla urządzenia, które powstało przy współpracy z Google w ramach projektu rozszerzonej rzeczywistości Tango. Wielu recenzentów jest zdania, że to bardzo dobry phablet o niecodziennych możliwościach – tym bardziej nie zasługuje na brak nawet jednej zmiany Androida na wyższą wersję (pojawił się z wersją 6.0 na pokładzie). Kilka miesięcy temu trzeba było wydać na ten sprzęt prawie 2300 złotych.

Wychodzi na to, że Motorole, z uwagi na to, że są znacznie bardziej popularne, są lepiej traktowane przez Lenovo niż urządzenia z logo własnym producenta. No niefajnie.

Jeśli chcecie przejrzeć, jakie jeszcze modele nie dostaną Androida Nougat, zajrzyjcie do linku ze źródła.

źródło: strona wsparcia Lenovo, AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona