NotiPad, czyli nowy styl powiadomień na iPadzie (wideo)

Powiadomienia wprowadzone wraz systemem iOS 5 są bardzo dobre i w nieinwazyjny sposób informują o aktualizacjach statusu znajomych, wiadomościach, wzmiankach, komentarza i innych nowościach. O ile na iPhone i iPodzie touch wyglądają bardzo dobrze, tak na iPadzie już mniej – są małe i nie komponują się z pozostałymi elementami interfejsu. Jeżeli macie podobne zdanie, na pewno zainteresuje Was NotiPad.

NotiPad jest dodatkiem do systemu operacyjnego iOS, który wkrótce będzie dostępny w sklepie Cydia. Jak się domyślacie, zainstalować go będą mogli wyłącznie posiadacze tabletów iPad po jailbreaku, czyli złamaniu zabezpieczeń nałożonych przez Apple. Jeżeli chodzi o charakterystykę narzędzia, jego założenie jest niezwykle proste – powiadomienia mają być jeszcze mniej inwazyjne niż te domyślne i stylizowane na Growl, popularną wśród użytkowników komputerów Mac aplikację o podobnej funkcjonalności.

Po instalacji NotiPada, powiadomienia wyświetlane są w formie delikatnych dymków w którymś z rogów ekranu. Pojedyncze dotknięcie go powoduje przeniesienie do powiązanej aplikacji, natomiast dwukrotne – zniknięcie. W opcjach programu można skonfigurować animację pojawiania się, lokalizację dymków powiadomień oraz alert dźwiękowy.

NotiPad wciąż jest w fazie rozwojowej i jego programiści nieustannie pracują nad usunięciem występujących błędów. A tych w chwili obecnej jest niemało: pierwszy testerzy skarżą się na brak wsparcia dla nowego iPada, słabą jakoś grafiki na iPadzie 2 oraz okazjonalne zamykanie się aplikacji. Niemniej jednak, NotiPad jest niezwykle interesującą alternatywą dla domyślnego systemu powiadomień iOS.

via iDownloadBlog