Notion Ink Adam II w sprzedaży

Notion Ink Adam II z dwoma ekranami wreszcie w sprzedaży. Póki co jedynie w Indiach

Notion Ink Adam II w sprzedaży

Idę o zakład, że firmę Notion Ink, działającą w Indiach, kojarzy niewielu Czytelników Tabletowo.pl. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jej pierwszy tablet (ale za to jaki! Notion Ink Adam z ekranem Pixel Qi) debiutował aż trzy lata temu. Przez tych kilkadziesiąt miesięcy Notion Ink wypadł z gry na tabletowym rynku. Wiele wskazywało na to, że wróci wraz z modelem Adam 2 już na początku 2012 roku, jednak rzeczywistość wszystko zweryfikowała i poznaliśmy go dopiero niedawno. Dziś, wreszcie, po wielu miesiącach oczekiwania, Notion Ink Adam 2 trafił do sprzedaży.

Nie jest to jednak sprzęt oferujący nie wiadomo jak wypasione parametry techniczne – te są po prostu w porządku, choć trudno nie odnieść wrażenia, że bardziej pasowałyby do zeszłorocznych urządzeń. Adam 2 na tle konkurencji wyróżnia się natomiast zastosowaniem dwóch wyświetlaczy. Mamy tu do czynienia z 10,1-calowym ekranem głównym i małym ekranikiem na jednej z krawędzi modelu, który odpowiada za wyświetlanie powiadomień. Ciekawy zabieg, z pewnością funkcjonalny.

Parametry techniczne Notion Ink Adam 2:
– ekran IPS 10,1″ 1280 x 800 pikseli,
– drugi ekranim STN o rozdzielczości 100 x 5,
– dwurdzeniowy procesor Cortex A9 1,5GHz z czterordzeniowym Mali 400,
– Android 4.2.2 Jelly Bean,
– 1GB RAM,
– 8GB pamięci wewnętrznej,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– Bluetooth 4.0,
– 3G,
– slot kart microSD,
– aparat 3,2 Mpix,
– kamerka HD,
– wyjście miniHDMI,
– port microUSB,
– 3.5 mm jack audio,
– akumulator o pojemności 6000 mAh.

Niestety, jeśli jesteście zainteresowani wejściem w posiadanie tego urządzenia, mam dla Was złą wiadomość. Póki co trwa sprzedaż wysyłkowa jedynie do rodzimego kraju firmy, czyli do Indii. Mieszkańcy innych krajów muszą się uzbroić w cierpliwość, bo sprzedaż dla nich (i dla nas) będzie oczywiście prowadzona, ale dopierow późniejszym czasie. Kiedy konkretnie? Nie wiadomo.

Jak kształtują się ceny Notion Ink Adam 2?
-8GB WiFi: 16499 rupii (po rabacie: 15999 rupii ~ ok. 785 złotych)
– 8GB 3G: 1899 rupii (po rabacie: 1799 rupii ~ ok. 882 złote)

Notion Ink Adam II w sprzedaży

źródło