Notion Ink Adam 2

Notion Ink Adam 2 coraz bliżej: 10,1″ i ekranik do powiadomień

Notion Ink Adam 2

Gdy w weekend pojawiły się informacje, że Notion Ink Adam 2 ma zadebiutować w czerwcu, potraktowałam te informacje z przymrużeniem oka. Dziś, gdy w sieci pojawiły się bardziej szczegółowe wieści na ten temat zaczynam wierzyć, że faktycznie prace nad tabletem małej firmy z Indii są już na ukończeniu. Chcecie wiedzieć jaki najprawdopodobniej będzie Adam 2? Zerknijcie poniżej.

Co musi posiadać lub oferować tablet, którego zadaniem jest zwrócenie uwagi dużego grona potencjalnych klientów? Jeśli dany producent nie chce grać specyfikacją techniczną, pozostaje mu wzornictwo i innowacyjne podejście do sprawy. Niewątpliwie takowym jest zastosowanie dwóch wyświetlaczy. Tak właśnie będzie w Notion Ink Adam 2. Urządzenie będzie posiadało zwykły ekran IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz drugi ekranik na grzbiecie (bocznej krawędzi) urządzenia, którego zadaniem będzie wyświetlanie powiadomień.

Pod względem parametrów technicznych urządzenie to nie będzie się jakoś szczególnie wyróżniało spośród konkurencyjnych tabletów dostępnych na rynku. Będzie to tablet pracujący pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, którego jednostką centralną ma być dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,5GHz (konkretny układ nie został ujawniony). Pozostałe dane techniczne mają zawierać 1GB RAM, aparat 2 Mpix, kamerkę, WiFi, Bluetooth, slot kart microSD, port microUSB, wyjście HDMI oraz akumulator o pojemności 6000 mAh. Oprócz tego, na pokładzie produktu ma się znaleźć slot kart SIM (w wersji z 3G) oraz dwa frontowe głośniki.

Notion Ink Adam 2 ma kosztować 12 tysięcy rupii indyjskich, czyli – w przeliczeniu – ok. 700 złotych (+ dodatkowe opłaty). Nie wiadomo kied ruszy sprzedaż tabletu.

Notion Ink Adam 2

Notion Ink Adam 2

źródło, źródło