Notes by Firefox to słaba aplikacja do sporządzania notatek, ale chętnie bym z niej korzystał 17

Notes by Firefox to słaba aplikacja do sporządzania notatek, ale chętnie bym z niej korzystał

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Mozilla ciągle rozwija swój produkt, dodając do niego ciekawe funkcje. Tym razem wzbogacono go o Notes by Firefox, czyli program służący do sporządzania notatek.

Programów do notatek jest na rynku bez liku. Sporo osób korzysta jednak albo z tych, które ma na start w swoim smartfonie, albo z Google Keep (które, swoją drogą, również są preinstalowane na urządzeniach z Androidem). Mozilla postanowiła wydać swojego klienta notatek, choć ciężko nazwać go konkurencją dla podobnych produktów.

Notes by Firefox

Tak naprawdę nie ma co opisywać interfejsu. Aplikacja mobilna jest do bólu prosta, ale również całkiem przejrzysta i ładna. Jedyne, co tutaj mamy, to ekran główny z naszymi notatkami w formie listy, przycisk do dodania nowej pozycji oraz wysuwane z lewego boku menu. W nim znajdziemy tylko możliwość zalogowania się na konto Firefox oraz Firefox Sync. I to tyle – nic więcej tutaj nie ma.

To, co wyróżnia tę usługę, to właśnie prostota. I nie dotyczy to tylko aplikacji mobilnej. Przejdźmy więc do wersji desktopowej Firefoxa. Notatki na komputerze występują jako dodatek do tej przeglądarki internetowej. Wystarczy ją pobrać (>stąd<), zainstalować, a następnie zalogować się na to samo konta Firefox i Firefox Sync, co na smartfonie. Aby przejść do notatek, wystarczy nacisnąć ich skrót na górnym pasku po prawej stronie. Wtedy po lewej stronie okna przeglądarki wysunie nam się dodatkowy panel, w którym możemy dodawać notatki.

I to właśnie o tej prostocie mówiłem. Nie musimy wchodzić na żadną stronę, włączać żadnej aplikacji. Klikamy jeden przycisk i bez przerywania oglądania danej witryny, możemy notować sobie różne rzeczy. Może to się wydawać dla Was banalne, ale nie da się zaprzeczyć, że jest to przydatna funkcja.

Notes by Firefox to słaba aplikacja do sporządzania notatek, ale chętnie bym z niej korzystał 21
Notes by Firefox na komputerze

Reasumując…

Notes by Firefox nie jest najlepszą aplikacją do notatek, ale właśnie ta jej prostota i szybki dostęp do treści sprawia, że wiele osób może zacząć z niej korzystać. Ja niestety nie będę, bowiem nie używam przeglądarki od Mozilli. Wiem jednak, że wiele osób bardzo lubi ten produkt. Notes by Firefox to usługa na bardzo wczesnym etapie rozwoju i zapewne w przyszłości zostanie ona nieco rozwinięta, na co liczę i z niecierpliwością czekam.

Notes by Firefox to słaba aplikacja do sporządzania notatek, ale chętnie bym z niej korzystał 22