Nokia zapowiada walkę o kawałek tabletowego tortu - Tabletowo.pl

Nokia zapowiada walkę o kawałek tabletowego tortu

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Nokia zapowiada walkę o kawałek tabletowego tortu Nokia Nowości

Ostatnie miesiące dla Nokii nie są zbyt udane. Pierwszy kwartał 2012 roku fiński koncern zamknął ze stratą wynoszącą ponad miliard euro (dokładnie 1,3 mld) i co chyba najbardziej zabolało – był zmuszony opuścić stołek lidera komórkowego rynku na rzecz Samsunga, który na rynku radzi sobie znacznie lepiej i sprzedaje coraz więcej urządzeń (w Q1 Nokia sprzedała 82,7 mln telefonów, Samsung – 93,5 mln). Nokia nie zamierza się jednak poddawać i zapowiada, że jeszcze będzie o niej głośno. Co ważne, nie tylko na rynku telefonów komórkowych (chyba jednak przede wszystkim smartfonów), ale także tabletów internetowych.

Obiecujące słowa padły z ust Jorma Ollila, przewodniczącego rady nadzorczej w firmie Nokia, które spisane zostały na łamach Financial Times. Obiecał, że niebawem w portfolio producenta zaistnieje nowy sprzęt, jak tablety i hybrydowe urządzenia mobilne (brzmi interesująco, ciekawe co to tak naprawdę oznacza), który ma mu pomóc rywalizować z między innymi z Apple i Samsungiem. Ze słów Ollila można wywnioskować, że tablety są ważną kategorią urządzeń, przez co nierozsądnym by było nie zainteresować się tym rynkiem i nie zaoferować klientom modeli ze swoim logo na obudowie.

Niestety, jeśli oczekiwaliście jakichś konkretów ze strony Nokii, możecie czuć się zawiedzeni. Wciąż bowiem nie wiemy dosłownie nic na temat rzekomo nadchodzących tabletów Nokii, ani tego, kiedy faktycznie trafią na rynek. Po bliskiej współpracy Nokii z Microsoftem możemy się jedynie domyślać, że będą to produkty pracujące w oparciu o Windows 8. Zresztą wspomniał o takim modelu już jakiś czas temu inny przedstawiciel Nokii, Marko Ahtisaari.

Pojawia się jednak pytanie czy aby nie za późno Nokia chciałaby wejść na tabletowy rynek… Oczywiście im więcęj producentów oferujących swój sprzęt, tym lepiej dla nas, ale czy fiński koncern dobrze na tym wyjdzie? Tego dowiemy się już niebawem.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona