Nokia zamierza wyprodukować gamingowy smartfon. Jeśli nazwie go N-Gage 4G, kupię w przedsprzedaży | Tabletowo.pl

Nokia zamierza wyprodukować gamingowy smartfon. Jeśli nazwie go N-Gage 4G, kupię w przedsprzedaży

Profesjonalni streamerzy Snake'a już się cieszą

Dołącz do dyskusji 0

Smartfony dla graczy nagle stały się przedmiotem zainteresowania projektantów smartfonów. Po tym jak Razer, Asus, Xiaomi, Huawei czy Nubia zaprezentowały własne telefony, rzekomo stworzone po to, by na nich grać, również Nokia wyraziła chęć stworzenia takiego urządzenia.

Idea smartfonów gamingowych jest dość specyficzna, gdyż zwykle korzystają one z tych samych technologii, co topowe konstrukcje producentów nie bawiących się (jeszcze) w rozróżnianie, który ich telefon lepiej nadaje się do grania, a który gorzej. Wydaje się więc, że żeby smartfon sprzętowo odpowiadał graczom, musi być szybki, mieć dobre chłodzenie procesora, duży wyświetlacz i solidną baterię. Opcjonalnie może się świecić na różne kolory z różnych szczelin w obudowie i sprawiać wrażenie ciętego siekierą. Byłoby też miło, żeby był przygotowany do grania również od strony dodatkowych aplikacji.

Trudno powiedzieć, które z tych „wymogów” będzie wypełniać gamingowy telefon Nokii. HMD Global najwyraźniej również chce zarobić na spróbować swoich sił w tym dość specyficznym segmencie urządzeń, który coraz bardziej zaznacza swoją obecność na rynku smartfonów.

Indyjski oddział Nokii zaprezentował dzisiaj krótki spot, sugerujący, że firma będzie miała co zaprezentować, jeśli chodzi o narzędzie do mobilnej roz(g)rywki. 10-sekundowy klip co prawda nie wyjawia zbyt dużo, ale nie pozostawia wątpliwości, jakiego typu urządzeniem będzie telefon, na który mamy czekać.

Ciekaw jestem tylko, czy Nokia podąży drogą takiej Nubii Red Magic, prezentując twór z wyrazistą linią obudowy i świecącymi się wstawkami, czy też przedłoży wnętrze nad świeceniem po oczach diodami i zaprezentuje coś w stylu Galaxy Note 9. Ten na zewnątrz nie podkreśla swojej wydajności przez zastosowanie kolorowych wstawek, a i tak był przez jakiś czas sprzętem na wyłączność dla Fortnite’a na Androida.

Nubia Red Magic

Tak to dożyliśmy czasów, gdy marka, która wprowadzała kultowego Snake’a na komórki z monochromatycznym wyświetlaczem, będzie reklamować swoje smartfony jako sprzęty do gier. Historia zatacza koło i zjada własny ogon.

Bo o reaktywacji Nokii N-Gage, której reklamy lata temu zajmowały mój młodzieńczy umysł, nie mógłbym nawet marzyć.

źródło: Nokia Mobile India przez GSMarena
na zdjęciu tytułowym: Nokia N-Gage, fot. zdj. Evan-Amos

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona