Używacie Nokia Z Launcher? Prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z wersji beta | Tabletowo.pl

Używacie Nokia Z Launcher? Prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z wersji beta

Dołącz do dyskusji 0

W 2014 roku, Nokia zaprezentowała tablet działający na Androidzie – N1. Jednocześnie pokazała swój własny launcher na ten system. Nokia Z Launcher, bo tak się nazywa, od tego momentu pozostaje w wersji beta, a jego przyszłość pozostaje pod znakiem zapytania. Sporo osób liczyło na to, że nakładka pojawi się na pierwszym smartfonie „nowej” Nokiiale tak się nie stało. 

Podczas gdy Nokia przygotowywała się do zaprezentowania swoich pierwszych smartfonów z Androidem na pokładzie, można było się spodziewać, że premierowe urządzenia będą korzystać z (całkiem interesującej moim zdaniem) launcherem Nokia Z, zaraz po wyjęciu z pudełka. Jesteśmy po debiucie Nokii 6, i nic takiego się nie wydarzyło. Co więcej, redakcja NokiaMob skontaktowała się z twórcami aplikacji i otrzymała informację, że obecnie firma nie ma „żadnych dalszych planów aktualizacji” dla launchera. Pozostanie on w wersji beta, co jest dość oczywistym sygnałem, że Nokia nie zamierza go używać na swoich telefonach.

Nokia 6, obecnie dostępna jedynie w Chinach, nie ma preinstalowanej aplikacji Z Launcher. Zamiast tego, działa na Androidzie 7.0 Nougat z interfejsem dostosowanym do chińskich użytkowników.

Do tej pory ponad 1 milion użytkowników pobrało Nokia Z Launcher ze sklepu Google Play. Większości się podoba, gdyż apka ma średnią ocenę na poziomie 4,2 gwiazdki na 5. Ostatnia aktualizacja datowana jest na kwiecień 2016 roku.

Trochę szkoda, że Nokia opuszcza ten projekt. Sam używałem tego launchera i przypadła mi do gustu jego oryginalność i funkcjonalność. Choć później przerzuciłem się na konkurencyjne rozwiązania, to dobrze wspominam czas, kiedy Z Launcher gościł na moim smartfonie.

Nokia Z Launcher nadal jest dostępny do pobrania ze strony sklepu Google Play.

A Wy, jakich nakładek systemowych używacie? A może polegacie tylko na oprogramowaniu dostarczanym przez producenta? :)

źródło: NokiaMob przez PhoneArena, zlauncher.com, gearburn.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona