Nokia wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do tabletów - Tabletowo.pl

Nokia wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno pisałem o debiucie tabletu Nokia 2520 w Europie. Szybko musiałem zaktualizować wpis o dodatek w postaci Nokia Video Director, a już Finowie wymyślili coś nowego. Spodziewałem się , że Nokia podąży drogą budowania usług i aplikacji wokół swojego sztandarowego produktu i tak się właśnie dzieje.

Tabletowo.pl Nokia wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do tabletów Aplikacje Nokia Nowości

Wspólnie z DreamWorks (ktoś nie oglądał Shreka?) właśnie zaoferowała grę  Dragons Adventure, która ma w założeniu umilić dłuższą podróż naszym milusińskim. Gra korzysta z aplikacji Nokii (Here Maps, Here Drive) i tworzy wirtualną drogę pokrywająca się z rzeczywistą, dodaje POI oraz charakterystyczne budynki i to wszystko okraszą bajkową grafiką oraz urozmaica stworzeniami z bajek (tu wkracza właśnie DreamWorks) – aktualnie z drugiej części filmu  „Jak wytresować smoka” . Całość ma formę gry, w której zdobywamy nowe umiejętności oraz zbieramy punkty, dodatkowo współpracuje z Winodws Phone 8 reagując na komendy głosowe poprzez dodatek na Windows Phone (Dragons Adventure Comapanion).

Tabletowo.pl Nokia wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do tabletów Aplikacje Nokia Nowości

parowanie gry z telefonem

Gra pokazuje także rzeczywiste obiekty (góry, jeziora, rzeki), a nawet aktualną pogodę.

Tabletowo.pl Nokia wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do tabletów Aplikacje Nokia Nowości

Etap gry kończy się wraz z osiągnięciem mety, aby dziecko nam za bardzo nie kaprysiło przy wysiadaniu z pojazdu. Ale również w domu można na spokojnie kontynuować przygodę – zameldować się w Akademii Smoków lub zwiedzić wyspę.

Wykorzystanie możliwości rzeczywistości rozszerzonej w taki sposób na pewno nie pokazuje pełni  możliwości tego sprzętu i systemu, ale tym bardziej mam ochotę na więcej…

za: windows.microsoft.com, windowsphone.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona