Nokia stworzyła tablet już w 2001 roku!

nokia-tablet

Jeszcze przed premierą tabletu Nokii 2520 wiele się mówiło o tym, że Finowie pracują nad takim urządzeniem. Oczywiście w większości były to tylko plotki, domysły lub szkice. Teraz jednak mamy potwierdzenie, że Nokia już w 2001 roku stworzyła tablet i wiemy nawet jak on wyglądał.

W fińskiej telewizji ISTV został przeprowadzony ostatnio wywiad z Esko Yliruusi, który pracował dla Nokii w latach 1966-2001. Odpowiadał on między innymi za tablet, który udało się zdobyć i zaprezentować podczas tej rozmowy. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć jak Finowie w tamtych latach wyobrażali sobie takie urządzenie.

Oczywiście jeśli porównamy go do dzisiejszych urządzeń, to wygląda on co najmniej pokracznie ze względu na swoje ogromne rozmiary, ale w tamtych czasach to była bardzo zaawansowana konstrukcja. Nie miał on kolorowego ekranu, a jego przyciski były rozmieszczone po bokach wyświetlacza. Zastanawiające jest czy Nokia mogła zostać jednym z liderów rynku tabletów, gdyby w tamtym roku zdecydowała się wypuścić takie urządzenie, co sądzicie?

Źródło