Nokia prezentuje elastyczny ekran kinetyczny (wideo) - Tabletowo.pl

Nokia prezentuje elastyczny ekran kinetyczny (wideo)

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Nokia prezentuje elastyczny ekran kinetyczny (wideo) Ciekawostki Nokia Nowości

Elastyczny ekran kinetyczny to zbitka słów, która dla wielu może okazać się ciężkim orzechem do zgryzienia. Pod ich trudną powierzchownością kryje się technologia, która ma ogromne szanse, by odmienić sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów i tabletów internetowych.

Dziś i jutro w Londynie ma miejsce konferencja Nokia World, na której fiński producent elektroniki użytkowej prezentuje najnowsze smartfony, akcesoria oraz prototypy. Jednym z nich jest „Nokia Kinetic Device”, czyli urządzenie wyposażone we wcześniej wspomniany elastyczny ekran kinetyczny. Jak podpowiada nazwa, wyświetlacz można dowolnie wyginać, co powoduje interakcję z obrazem wyświetlanym na urządzeniu. W tej chwili za pomocą elastycznego ekranu kinetycznego można obsługiwać takie aplikacje jak galeria i odtwarzacz muzyczny, lecz nietrudno sobie wyobrazić zastosowanie dla tej rewolucyjnej i niezwykle intuicyjnej technologii. Jestem pewien, że pozwoliłaby ona przenieść przeglądanie Internetu, granie i komunikację na tabletach na kolejny poziom.

Co ciekawe, pomimo elastycznej budowy ekran kinetyczny zachowuje wyrazistość wyświetlanego obrazu. Zaklasyfikować go można jako e-ink, lecz cechuje się lepszym odwzorowaniem kolorów, niż podobne matryce wykonane w tej technologii.

Nie wiadomo kiedy (oraz czy w ogóle) na rynku pojawią się urządzenia z elastycznymi ekranami kinetycznymi. Bez wątpienia jest to nowość, o której jeszcze nie raz usłyszymy.

via Pocket Lint oraz Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona