Nokia pracuje nad tabletofonem, który zadebiutuje w 2014 roku?

Trudno nie odnieść wrażenia, że ostatnio moda na małe telefony odeszła do lamusa. Każdy producent dąży do sytuacji, w której w swoim portfolio będzie miał choć jeden tabletofon, czyli smartfon z dużym ekranem (5″+). W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących tego typu urządzenia od fińskiej Nokii. Dziś plotki te potwierdza portal Digitimes, według którego koncern intensywnie myśli nad 6-calowym urządzeniem.

W obecnych czasach coraz trudniej jest dokonać kategoryzacji urządzeń mobilnych. Granica między smartfonami a tabletami coraz bardziej się zaciera, przez co producenci dążą do zaoferowania nam jednego produktu, który jest w stanie zastąpić dwa urządzenia. Tak jest właśnie w przypadku tabletofonów i 7-calowych tabletów z funkcją dzwonienia (jak np. Asus Fonepad czy wybrane modele Samsunga). A że takich debiutuje coraz więcej, nie ma się co dziwić, że Nokia również chciałaby powalczyć o klientów w tym segmencie.

Według źródeł Digitimes, tabletofon Nokii miałby zadebiutować dopiero w 2014 roku. Poprzednie plotki zakładały, że premiery modelu możemy się spodziewać nieco wcześniej, bo w ostatnim kwartale 2013 roku. Wynikało z nich również, że sprzęt będzie miał ekran o przekątnej 6″ i system Windows Phone 8, a jego cena ma wynosić 400 – 500 funtów.

Warto przypomnieć, że granicę sześciu cali w tabletofonach aktualnie przekroczyło dwóch znanych producentów: Samsung w modelu Galaxy Mega 6.3 i Huawei: Ascend Mate.

źródło, źródło