Nokia pokaże 4 nowe smartfony do końca roku | Tabletowo.pl

Nokia pokaże 4 nowe smartfony do końca roku

Dołącz do dyskusji 0

I podobno są to oficjalne wiadomości. W czwartym kwartale tego roku Nokia ma wprowadzić na rynek aż cztery nowe smartfony z systemem Android na pokładzie. Tak przynajmniej mówią Chińczycy.

Konkretnie, miał tak powiedzieć szef chińskiego oddziału Nokii, Mike Wang. Jego zdaniem jeszcze w tym roku (wiele czasu wbrew pozorom nie zostało) fińska firma zaprezentuje nam od trzech do czterech urządzeń mobilnych. Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, nie będą to smartfony stworzone w ojczyźnie Eliasa Lönnrota, ale brandowane urządzenia.

Zdaniem Wanga, Nokia ma w planach – również na ten rok – wprowadzenie nowych tabletów. Nie jest do końca jasne, czy do końca roku zobaczymy 4 smartfony i tablet (tablety?), czy też może szef chińskiego oddziału Nokii wliczył tablety w ogólną liczbę urządzeń mobilnych, nad jakimi ma pracować fińska firma. Tak czy siak, zapowiada się sporo nowości.

Wśród nowych smartfonów – tego już Wang nie powiedział – mają być 2 flagowce. Z procesorami Snapdragon 820 oraz Androidem 7.0 Nougat. Smartfony według pogłosek mają mieć metalową obudowę i być co najmniej odporne na kurz i zabrudzenia.

Co z tego wszystkiego wyniknie dowiemy się zapewne niebawem. Co prawda nie podejrzewam, aby Nokia miała jeszcze jakiekolwiek szanse na powrót do gry, jednak z pewnością wiele osób zainteresuje się smartfonami Finów – chociażby ze względu na sentyment.

Źródło: Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona