Nokia patentuje interaktywną ramkę ekranu | Tabletowo.pl

Nokia patentuje interaktywną ramkę ekranu

Dołącz do dyskusji 0

image_thumb28

Dziś w sieci pojawiły się informacje mówiące o tym, że Nokia ma pomysł na ramki okalające ekrany w urządzeniach mobilnych. Finowie chcą, by były one interaktywne i uczestniczyły w zarządzaniu tabletem oraz smartfonem. Pomysł ciekawy, ale nie pionierski. Na początku tego roku mówiło się, że Apple zgłosiło do urzędu patentowego swój pomysł na aktywną ramkę urządzenia. Pomysł przepadł jednak gdzieś w czeluściach, bo do tej pory nie słyszeliśmy nic więcej na jego temat.

Trzymając tablet nie sposób nie dotykać ramki. Jak więc Nokia widzi swoje rozwiązanie? Jej sposób działania jest wręcz banalny, by wywołać jakąkolwiek akcję, czujniki zaszyte w ramce muszą zarejestrować nacisk większy, aniżeli ustalony wcześniej przez system.

Widzę to w ten sposób, że system musiałby nauczyć się, jak silnie trzymam tablet. Na podstawie tego ustalić granicę siły nacisku, po której przekroczeniu zostanie wywołana „jakaś” akcja.

O ile wyobrażam sobie taką technologię, o tyle nie widzę dla niej – na chwilę obecną – konkretnych zastosowań. Systemy potrafią już rejestrować ruchy od krawędzi ekranu, do czego miałyby służyć jeszcze aktywne ramki?

Poniżej urywek ze zgłoszenia patentowego Nokii:

„A force component of the touch input may be detected and compared to a predetermined force threshold. In cases in which the force component of the touch input exceeds the predetermined force threshold, user interaction with the content at that location may be enabled. In this way, the force exerted by the user in applying a touch input in the bezel area may be considered an indication of the user’s intent to interact with corresponding content within the bezel, and such interactions may be provided for accordingly.”

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona