Nokia patentuje gesty na ekranie i ma na nie ciekawy plan | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Nokia patentuje gesty na ekranie i ma na nie ciekawy plan

Dołącz do dyskusji 0

image_thumb76

W urzędzie patentowym Nokia pojawiła się ze swoim nowym pomysłem. Pomysł wykonywania wszelkich gestów na ekranie nie jest świeży, ale nikt go jeszcze nie opatentował. Po grafikach widać, że Finom nie chodzi tylko o serduszka, kółeczka etc. „kreślone” na wyświetlaczu. 

W Windowsie Phone 8.1 ma pojawić się funkcja Swype – wygląda na to, że Nokia ma pomysł, jak urozmaić gesty wykorzystane w Androidzie od dłuższego czasu przez aplikacje trzecie. Patent zakłada uruchamianie aplikacji, wybieranie numerów, uruchamianie wyszukiwarki itp., powinno też być możliwe przypisanie innych funkcji gestom.

Przykładowo sunięcie palcem po ekranie tak, jakbyśmy wprowadzali tekst pozwoli na wykonanie połączenia – „call mum” na rycinie poniżej.

nokia patenet

Mam nadzieję, że gesty zostaną odpowiednio dopieszczone i pojawią się nie tylko w produktach Nokii, ale też Microsoftu, wszak te firmy są nad wyraz blisko siebie. ;-) Z chęcią korzystałbym z takiego rozwiązania na tablecie z Windowsem.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona