Nokia wraca do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Powrót króla?

Wszyscy ci, którzy w związku z powrotem Nokii na arenę światowych producentów telefonów, zastanawiali się czy będziemy mogli oficjalnie kupić nowe smartfony tej firmy w Polsce, odpowiadamy – TAK! Jednym z dystrybutorów, którzy będą zajmować się sprzedażą modeli tego producenta na naszym rodzimym runku, będzie Ingram Micro Poland. Pierwsze sztuki nowych telefonów będą dostępne już od 6 lutego.

Reklama

Ingram Micro Poland nie pierwszy raz ma styczność z marką Nokia. Ten globalny dystrybutor urządzeń mobilnych miał już u nas pod swoją opieką sprzedaż urządzeń Nokii Microsoftu. Konsumentów najbardziej będzie interesować dostępność poszczególnych modeli oraz ich ceny. Czekamy z niecierpliwością na moment, kiedy w nasze ręce trafi jeden z nowych smartfonów Nokii, działających na systemie Android. Cały zapas pierwszego przedstawiciela „nowej Nokii”, przeznaczonego na rynek chiński, rozszedł się w ciągu minuty.

Nokia 6

„Telefony marki Nokia były flagowymi modelami w naszej ofercie. Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę z tą marką i ponownie przypadła nam rola dystrybutora jego produktów” – powiedział Grzegorz Kania, Managing Director w Ingram Micro Poland. Dodał jeszcze: „Nokia to legendarna marka, ciesząca się bardzo dobrą opinią na polskim rynku pod względem technicznym, a także obdarzana nutką sentymentu. Jesteśmy przekonani, że w połączeniu z solidnymi parametrami może stać się prawdziwym bestsellerem.”

Coroczny raport We Are Social podaje, że w 2016 roku na każdą osobę w Polsce przypadło ponad jedno urządzenie. Wychodzi na to, że część z nas posiada więcej niż jeden telefon – często jeden z nich służy do użytku prywatnego, a drugi jest narzędziem pracy. Tego typu sprzęt musi być niezawodny, a to właśnie z niezawodnością często kojarzy się nam marka Nokia. Według Grzegorza Kania, tego będziemy mogli oczekiwać po nowych modelach tego producenta.

Z radością przyjęlibyśmy w Polsce model Nokia 6, lub też jeszcze nie zaprezentowanego flagowca, którego częściowo znamy z nieoficjalnych źródeł informacji pod oznaczeniem P1. Powrót Nokii do naszego kraju to na pewno dobra wiadomość. Jak firma poradzi sobie na naszym podwórku? Oczywiście pojawia się tutaj jedno wielkie: „TO ZALEŻY”. Oby był to prawdziwy powrót króla.

 

źródło: materiały prasowe