Nokia Muzyka dla Windows RT/8

O tym, że Nokia planuje wydanie tabletu opartego o system Windows RT, przypominać chyba nie muszę… ale nie muszę również mówić, że obecnie nie wiadomo kiedy to nastąpi. Skoro tak, warto zainteresować się innym tematem związanym z fińskim koncernem: Nokia Muzyka dla urządzeń z najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu.

Smartfony Nokii z rodziny Lumia posiadają cały pakiet ciekawych i darmowych aplikacji, o których posiadacze innych telefonów z Windows Phone mogą tylko pomarzyć (no… chyba, że czytają XDA). Finowie jednak znaleźli sposób, by pomóc samym sobie: postanowili wydać aplikację Nokia Muzyka dla systemu Windows 8 i RT. Prawda jest taka, że na tym drugim odkryjemy jej prawdziwy sens, dlatego że na Windows 8 zawsze możemy wgrać alternatywne aplikacje felernego odtwarzacza muzyki, w Windows RT takiej możliwości, póki co, nie mamy. Domyślna aplikacja muzyki w systemie Windows 8/RT jest strasznie toporna i ogólnie… kuleje. Nigdy nie lubiłem z niej korzystać, czekałem na jakieś innowacje, których ciągle nie było.

Suprajz – krzyknąć może Nokia. Posiadasz telefon Nokia Lumia i chcesz synchronizować swoje biblioteki szybciej, a do tego chcesz mieć piękną i szybką aplikację do odtwarzania muzyki na swoim komputerze? Zaufaj nam, pomożemy Ci w tym.

Nokia Mix – czyli, jak poprawnie pomieszać twoją ulubioną muzykę. Funkcja ta pozwala nam na pomieszanie między ulubionymi gatunkami muzyki, utworów w sieci internetowej, odtwarzane na krzyż z tymi, które są w urządzeniu – nadać ma to troszkę świeżości, a co najważniejsze… nowości. Bo kto chciałby słuchać tysięcy płyt własnej muzyki, jak może wejść na Youtube czy Nokia Music?

Aplikacja jest dostępna zarówno na tablety, jak ultrabooki i komputery PC. Możecie ją pobrać z Windows Store, i jedyne, co mogę o zaistniałej sytuacji powiedzieć, to – Nokio! Rozwijaj się tak dalej.

źródło