Tak działa Nokia Lumia 520 na Androidzie 7.1 Nougat | Tabletowo.pl

Tak działa Nokia Lumia 520 na Androidzie 7.1 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Nokia Lumia 520 była niedrogim smartfonem z Windows Phone 8 na pokładzie, który zyskał sobie sympatię wielu użytkowników głównie ze względu na niewygórowaną cenę. Telefon nigdy nie otrzymał aktualizacji do systemu Windows 10 Mobile, dlatego pewien przebiegły programista stwierdził, że przesiądzie się na najnowszego Androida. I tak zrobił, instalując Nougata 7.1 na Lumii 520.

Oczywiście, rozwiązanie takie trudno polecić komukolwiek, ponieważ Android na nie najnowszej już Lumii, byłby pewnie w codziennym użytkowaniu utrapieniem. Jednak obejrzeć, jak zielony robocik radzi sobie na smartfonie, który wcześniej jako pierwszy kojarzył się z mobilnym Windowsem, to nawet zabawna sprawa.

W sumie to nawet zaskakujące, jak dobrze 520-stka radzi sobie z najnowszą odsłoną Androida, i to na (dla niektórych starożytnej już niemal) przekątnej wyświetlacza wynoszącej 4 cale. Ha, nawet udało się odpalić tryb podzielonego ekranu!

Znalazłyby się pewnie jednostki, które z radością powitałyby Androida na swoich Lumiach 950 albo 1020. Na razie będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, zanim przetestujemy smartfon z systemem od Google na Nokiach. Pierwsze urządzenia tej marki zostaną pokazane w przyszłym roku. O ile oczywiście, rynku nie zdominują użytkownicy Lumii 520 z Androidem Nougat na pokładzie ;)

źródło: nguyen thinh dzięki PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona