Nokia Lumia 2520 z Windows RT, ekranem 10,1″ i Snapdragonem 800 oficjalnie! (wideo)

Nokia Lumia 2520

Panie i Panowie, stało się! Podczas konferencji w Abu Dhabi Nokia zaprezentowała swój pierwszy tablet internetowy, o którego premierze mówiło się od dawien dawna. Tak na dobrą sprawę pierwsze informacje na jego temat pojawiły się już kilka lat temu, ale ciągle pozostawały wyłącznie w sferze spekulacji. W ostatnich miesiącach plotki przybrały na sile i intensywności pojawiania się. To było zwiastunem dzisiejszej prezentacji. Poznajcie tablet Nokia Lumia 2520!

Urządzenie zostało wyposażone przede wszystkim 10,1-calowy wyświetlacz pokryty Gorilla Glass 2, którego jasność to 650 nitów (powinien bez problemu zapewniać czytelność ekranu w pełnym słońcu), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,2GHz, natomiast systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Windows w wersji RT.

Oprócz tego na jego pokładzie znajdziemy aparat 6,7 Mpix z optyką Zeiss i nagrywaniem wideo w Full HD 1080p, kamerkę 2 Mpix, 4G LTE oraz akumulator o pojemności 8000 mAh. Urządzenie będzie oferowało pakiet biurowy Microsoft Office, usługę Nokia Music oraz mapy Here.

Tablet Nokia Lumia 2520 z LTE został wyceniony na 499 dolarów. Początkowo do sprzedaży trafią dwie wersje kolorystyczne modelu z błyszczącym wykończeniem: czerwona i biała, natomiast później zadebiutują dwie matowe: czarna oraz niebieskim.

Do tabletu będzie można dokupić klawiaturę – Nokia Power Keyboard – za 149 dolarów. Akcesorium posiada dodatkowy akumulator, który ma zapewniać do pięciu godzin dodatkowej pracy tabletu, a także dwa porty USB.

źródło