Nokia Lumia 2520 w sprzedaży w Niemczech od kwietnia. Kiedy pojawi się w Polsce?

nokia-lumia-2520-1-featured-2-540x334

Reklama

Pierwszy tablet od Nokii – Lumia 2520 – został zaprezentowany jesienią. W Polsce – jak obiecywała fińska firma – miał pojawić się na początku roku. Mamy już jednak marzec, a o obecności tabletu na naszym rynku dalej nie wiemy zbyt wiele. Pojawiają się jednak informacje dotyczące dostępności Lumii na innych rynkach, przy okazji możemy dowiedzieć się, jaką kwotę trzeba będzie za to urządzenie wyłożyć.

Według informacji podawanych przez redaktorów niemieckiego serwisu MobileGeeks, u naszych sąsiadów w Niemczech Lumia 2520 pojawi się na sklepowych półkach 10 kwietnia 2014 roku. Nie będzie to tablet tani – jego cena sugerowana ma wynosić 599 euro. W wypadku gdybyśmy chcieli nabyć doczepianą klawiaturę, trzeba będzie dołożyć 149 euro. Jak na tablet z jedynie Windows RT to naprawdę dużo. Można spodziewać się, że urządzenie przekona do siebie naprawdę tylko najzagorzalszych fanów Nokii.

Nie wiadomo, kiedy tablet pojawi się finalnie w Polsce. Możemy przypuszczać, że skoro w kwietniu zadebiutuje w Niemczech, to u nas pojawi się właśnie w tych samych granicach czasowych, ew. w maju.

Przypomnijmy co znajdziemy pod maską tabletu od Finów. Nokia Lumia 2520 posiada ekran o przekątnej 10.1 cala o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o zegarze taktowanym z częstotliwością 2.3 GHz, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, slot kart microSD, aparat 6.7 Mpx oraz Bluetooth 4.0. Wszystko to pracuje pod kontrolą Windowsa RT 8.1, czyli mobilnego systemu Microsoftu przeznaczonego dla architektury ARM.

Też uważacie, że Nokia przesadziła z ceną swojego tabletu?

źródło