Nokia Lumia 2020 z ekranem 8,3" Full HD w fazie testów - Tabletowo.pl

Nokia Lumia 2020 z ekranem 8,3″ Full HD w fazie testów

Dołącz do dyskusji 0

Odkąd Nokia zaprezentowała swój pierwszy tablet, Lumia 2520, plotki dotyczące kolejnego tego typu urządzenia mającego zadebiutować w jej portfolio nie przestały się pojawiać – wprost przeciwnie, przybrały na sile. Od dłuższego czasu wiemy bowiem, że fiński koncern pracuje nad 8-calowym tabletem, który dotychczas w sieci pojawiał się jako Illusionist. Co więcej wiemy na temat produktu mającego nosić nazwę Nokia Lumia 2020?

Aktualnie urządzenie pojawiło się w różnego rodzaju dokumentach pod nazwą kodową RX-115. Z najnowszych informacji wynika, że ten właśnie sprzęt jest obecnie testowany – między innymi w Indiach. Na poniższym screenie widoczne jest jeszcze jedno oznaczenie, RX-113, które sugeruje międzynarodową wersję Lumii 2520.

Nadchodzący tablet Lumia 2020 ma oferować podobne parametry do swojego starszego i większego brata, Lumia 2520 z jedną, istotną różnicą: na jego pokładzie ma się znaleźć ekran o przekątnej 8,3″, a nie 10,1″. Podobnie jak Lumia 2520, urządzenie ma zostać wyposażone w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800, ekran IPS Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz dedykowaną klawiaturę. Najprawdopodobniej będzie pracować pod kontrolą Windowsa RT.

Póki co Nokia milczy w sprawie informacji na kiedy zaplanowała oficjalną premierę Lumii 2020. Z wcześniejszych spekulacji wiemy, że prezentacja modelu ma mieć miejsce w pierwszym lub drugim kwartale 2014 roku.

Tabletowo.pl Nokia Lumia 2020 z ekranem 8,3" Full HD w fazie testów Nokia Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona