Nokia kolejnym smartfonem Jamesa Bonda. Sony poszło w odstawkę

Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy. Sony straciło pozycję firmy, z którą współpracowano przy promocji kolejnych filmów z serii o Jamesie Bondzie. Jej miejsce zajęła Nokia.

Ostatni smartfon Bonda od Sony

Gdyby sięgnąć pamięcią wstecz, w ostatnich filmach opowiadających historię agenta brytyjskich służb specjalnych, zawsze można było znaleźć chwilę, w której pojawiała się kryptoreklama jakiegoś urządzenia Sony. Japońska firma często współpracowała też przy promocji kolejnych produkcji z Jamesem Bondem, płynąc na fali ich popularności. Dotąd pamiętam kampanię marketingową, jaką poprowadzono przy okazji premiery filmu Skyfall, gdzie oficjalnym telefonem agenta 007 była Xperia T.

Sony Ericsson Xperia T

Choć wydaje się, że idealnym i całkiem naturalnym wyborem na agenta tajnych służb Jej Królewskiej Mości byłaby nowa Xperia 1 IIto tym razem coś musiało pójść nie tak, jeśli chodzi o rozmowy w sprawie kolejnego smartfona dla Bonda. To nie Sony będzie mobilnym partnerem technologicznym filmu Nie czas umierać, a Nokia.

Nokia smartfonem dla Bonda i agentki MI6

Informacje dawkowane stopniowo przez Nokię, prowadzą do jednego wniosku: nowym smartfonem Jamesa Bonda będzie jeden z modeli HMD Global. W nowym filmie mają pojawić się znane nam konstrukcje, takie jak Nokia 7.2 czy legendarna Nokia 3310. Agentka Nomi, grana przez Lashanę Lynch skorzysta na ekranie z urządzenia z łącznością 5G.

fot. Doug Peters/PA Wire

W Dzień Kobiet, 8 marca, ma zostać wyemitowany specjalny spot reklamowy, który rozwieje wszelkie wątpliwości – wtedy zobaczymy Lashanę Lynch i jeden ze smartfonów z logo Nokii w akcji. Natomiast 19 marca zaprezentowane zostanie w Londynie nowe urządzenie HMD Global – Nokia 8.2 5G.

Premiera 25. filmu o przygodach Jamesa Bonda, Nie czas umierać, została przełożona na 12 listopada. Początkowo produkcja miała trafić do kin na początku kwietnia.

źródło: GSMarena, mubarisfaham (reddit), hindustantimes.com, mobilemarketingmagazine