Nokia Illusionist: 8-calowy tablet z Windows 8.1 nadchodzi?

Przez wiele miesięcy, w sumie spokojnie można stwierdzić, że przez lata, w sieci spekulowano o nadchodzącej premierze tabletu Nokii. Gdy już się to stało pod koniec ubiegłego miesiąca (Nokia Lumia 2520), przyszła pora na plotki odnośnie kolejnego urządzenia fińskiego koncernu. Wiele bowiem wskazuje na to, że postanowił iść za ciosem i już niebawem przedstawi światu swoje kolejne tabletowe dziecko, tym razem z mniejszym wyświetlaczem. Ma nim być Nokia Illusionist.

Najnowsze plotki pochodzą z twitterowego konta użytkownika @evleaks, który już wielokrotnie przed premierami ważnych urządzeń mobilnych zdradzał prawdziwe (jak się później okazywało) dane na ich temat. Najprawdopodobniej tak samo będzie i w tym przypadku.

I tak dowiedzieliśmy się, że tablet Nokia Illusionist ma być tabletem wyposażonym w ekran o przekątnej 8″, którego systemem operacyjnym ma być Windows w wersji RT (podobnie zresztą, jak ma to miejsce w jego większym bracie, Nokii Lumia 2520). Z wcześniejszych informacji wiemy, że urządzenie ma oferować czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 i ekran Full HD, a także rysik.

Czekamy na więcej informacji na temat premiery Nokii Illusionist.

Nokia Illusionist: 8-calowy tablet z Windows 8.1?

źródło