Nokia i Meizu połączą siły i razem wyprodukują smartfon?

Ledwie wczoraj Nokia wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym przedstawiła swoje plany powrotu na rynek mobilny, a już dziś pojawiły się pierwsze plotki na temat tego, kim może być poszukiwany przez nią partner, który jej w tym pomoże.

Meizu, bo o nim mowa, opublikował dziś na swoim profilu na platformie mikroblogowej Weibo zdjęcie przedstawiające jutrzejszą datę (16.07.2015) i słowa: długa era inteligentnych maszyn 1110.

Meizu Nokia

 

Liczba 1110 może nawiązywać do legendarnego modelu Nokii 1110, który sprzedał się w – uwaga – 250 milionach egzemplarzy (dla porównania Nokia 3310 znalazła „tylko” 126 milionów nabywców).

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszy się, że Nokia i Meizu zamierzają połączyć siły i wspólnie stworzyć smartfon. Mówi się, że owocem ich współpracy ma być model o nazwie Supreme i w rzeczywistości ma stanowić nową wersję flagowca Chińczyków MX4 z Androidem na pokładzie i aparatem PureView o rozdzielczości 60 MP. Brak więcej informacji, ale w takim wypadku moglibyśmy spodziewać się urządzenia, które lokowałoby się na tej samej półce, co flagowe urządzenia konkurencji.

Źródło: WeiboSoftpedia, Komputer Świat