Nokia „Serduszko” wróci. Ale pod inną, znacznie lepszą postacią. A właściwie to nawet trzema | Tabletowo.pl

Nokia „Serduszko” wróci. Ale pod inną, znacznie lepszą postacią. A właściwie to nawet trzema

Dołącz do dyskusji 0

Co prawda Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 nie zdążyły trafić do sprzedaży na wszystkich rynkach (u nas nadal na nie czekamy, choć polskie ceny niezbyt zachęcają do zakupu), lecz producent (a właściwie HMD Global na spółkę z Foxconnem) już przygotowuje kolejne smartfony. Co ciekawe, wszystkie oznaczone są jako Serduszko, ale mają inną specyfikację techniczną. W każdym z przypadków jest ona jednak znacznie lepsza od parametrów, jakimi „pochwalić” się mogą już zaprezentowane urządzenia.

Roland Quandt „przekopał” bazę Geekbench i odkrył coś zadziwiającego: otóż w benchmarku natknąć się można na blisko dziesięć smartfonów o oznaczeniu Unknown Heart (pol. Nieznane Serduszko). Co jeszcze ciekawsze, jest to co najmniej kilka różnych urządzeń, ponieważ zastosowano w nich różne procesory.

Jak udało się ustalić Rolandowi Quandtowi, wśród tej „armii Serduszek” znajduje się flagowiec z ośmiordzeniowym Snapdragonem 835, grafiką Adreno 540 i 4GB RAM (Nokia 9), superśredniak ze Snapdragonem 660, Adreno 512 i 3GB RAM (czyżby to była Nokia 8?) oraz średniopółkowiec ze Snapdragonem 626 lub Snapdragonem 630 i 3GB RAM. Wszystkie smartfony pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat.

Informacje, odkryte przez Rolanda Quandta, są dość intrygujące. W najbliższej przyszłości spodziewaliśmy się zobaczyć co najwyżej dwa urządzenia, a tymczasem okazuje się, że producent szykuje aż trzy. Osobiście uważam, że warto na nie poczekać, ponieważ zapowiadają się znacznie ciekawiej niż zaprezentowane już Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6. Ciekawe tylko, czy polska cena też będzie tak „przestrzelona”. Oby nie.

Źródło: Geekbench, Geekbench, Geekbench przez WinFuture.de

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona