Flagowa Nokia 9 zadebiutuje dopiero w trzecim kwartale 2017 roku. Znamy prawdopodobną cenę | Tabletowo.pl

Flagowa Nokia 9 zadebiutuje dopiero w trzecim kwartale 2017 roku. Znamy prawdopodobną cenę

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio mieliśmy okazję poznać prawdopodobną, ale jednocześnie dość szczegółową specyfikację techniczną Nokii 9. Teraz przyszedł czas, abyśmy dowiedzieli się, kiedy flagowiec zadebiutuje oraz ile będzie kosztował.

Jak donosi serwis Nokiapoweruser, powołując się na informacje od tego samego źródła, które wcześniej dostarczyło mu listę parametrów Nokii 9, pierwszy flagowiec „nowej” Nokii zostanie zaprezentowany najwcześniej w trzecim kwartale 2017 roku. Okres ten obejmuje lipiec, sierpień i wrzesień, ale na razie nie wiemy, w którym dokładnie miesiącu zadebiutuje smartfon.

Wiemy natomiast, że w Europie Nokia 9 ma kosztować około 749 euro, czyli równowartość – przy obecnym kursie – około 3200 złotych. Niektórzy mogą czuć się zawiedzeni, jednak ja osobiście nie spodziewałem się, że flagowiec będzie wyraźnie tańszy niż tegoroczne high-endy Samsunga czy LG. Komponenty są bowiem coraz droższe (sam procesor Qualcomm Snapdragon 835 z Adreno 540 to wydatek rzędu 45-50 dolarów) i trzeba się z tym po prostu pogodzić.

Według wcześniejszych doniesień, Nokia 9 dostępna będzie w dwóch wersjach: z 5-calowym wyświetlaczem OLED QHD, 4GB RAM, 64GB pamięcią wewnętrzną i pojedynczym aparatem głównym oraz z 5,5-calowym ekranem (również OLED QHD), 6GB RAM, 128GB przestrzenią na pliki użytkownika i dwoma „oczkami” na pleckach (jedno RGB i jedno monochromatyczne). Mówi się też o skanerze tęczówki oka i pyło- i wodoszczelnej obudowie, spełniającej normę IP68.

Źródło: Nokiapoweruser

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona