Nokia 9 jednak zadebiutuje na MWC w Barcelonie?

Nokia 9 stała się już pewnego rodzaju legendą. Oczywiście zawdzięcza to swojemu wyjątkowemu modułowi aparatu głównego, który wzbudza jednocześnie zdziwienie, śmiech oraz zazdrość. Wydaje się jednak, że dominuje przede wszystkim ciekawość. Jeśli ostatnie plotki okażą się prawdziwe, to nasza ciekawość zostanie zaspokojona już niebawem, bo pod koniec lutego.

Informacja pochodzi od Juho Sarvikasa, głównego specjalisty ds produktów w HMD Global, który wydaje smartfony z logo Nokii. Lakoniczny tweet szybko stał się popularny, sugerując między wierszami, kiedy producent pokaże Nokię 9. Wydaje się, że możemy wstępnie przygotowywać się na premierę, która odbędzie się 24 lutego, więc w przeddzień oficjalnego otwarcia targów technologicznych MWC w Barcelonie:

Reklama

Warto zauważyć, że o samej Nokii 9 wiemy już dość sporo, jednak – niestety – wielką zagadkę stanowi dla nas specyfikacja techniczna głównego modułu aparatu. Rozpocznijmy jednak od faktów. Jeśli informacje, które już jakiś czas temu opisał serwis MySmartPrice okażą się być trafione, to podzespoły będą z najwyższej półki. Wprawdzie Nokię 9 będzie napędzać już ex-flagowy, ale nadal bardzo wydajny Snapdragon 845.

Nie zabraknie też 6 GB pamięci RAM. Nie wiemy, czy producent zdecyduje się na wprowadzenie na rynek nieco lepiej uzbrojonej wersji, na przykład z 8 GB RAM. Pewniakiem wydaje się być 128 GB rozszerzalnej, wbudowanej pamięci oraz Android Pie zgodny z certyfikacją Android One. Można też liczyć na szybkie ładowanie, jednak nie wiemy, na jakie dokładnie ogniwo zdecyduje się producent. Można jedynie mieć nadzieję, że w zgodzie z rynkowymi trendami będzie ono miało pojemność zbliżoną do 4000 mAh.

Obraz wyświetlany będzie na ekranie HDR10 o przekątnej 5,9″ i o proporcjach 18:9, w rozdzielczości 2K. Niestety producent nadal utrzymuje w tajemnicy najważniejsze dane związane z pięcioma obiektywami głównego aparatu urządzenia. Wiadomo jednak. że zaoferują one optykę ZEISS, funkcję HDR oraz możliwość nadawania efektu rozmycia jeszcze w trakcie wykonywania zdjęć. Podobno też Nokia 9 PureView ma wykonywać świetne zdjęcia nocą. Nie zabraknie wsparcia dla Google Lens.

Co ważne, producent nie zamierza zbytnio szarżować z wyceną. Zgodnie z ostatnimi plotkami, za Nokię 9 powinniśmy zapłacić 799 euro, co daje nam kwotę zbliżoną do 3500 złotych.

w oparciu o: Juho Sarvikas (Twitter), MySmartPrice, LeaksNokia (Twitter)

zdjęcie główne za: @OnLeaks