Na targach MWC 2018 HMD Global może zaprezentować model Nokia 8 Sirocco | Tabletowo.pl

Na targach MWC 2018 HMD Global może zaprezentować model Nokia 8 Sirocco

Dołącz do dyskusji 0

HMD Global nie tylko zapowiedziało swoją obecność na targach MWC 2018, ale również dało do zrozumienia, że zaprezentuje na nich coś nowego. Wiele wskazuje na to, że podczas konferencji 25 lutego 2018 roku zadebiutuje nowy flagowiec, Nokia 8 Sirocco.

Co prawda spodziewaliśmy się, że rolę najważniejszego modelu w 2018 roku przyjmie Nokia 9, lecz najnowsze doniesienia sugerują, że flagowcem na ten rok będzie właśnie Nokia 8 Sirocco. Wskazywać ma na to specyfikacja urządzenia, która ma obejmować m.in. ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, 6 GB RAMpodwójny aparat główny na tyle, w którym jedno „oczko” będzie miało rozdzielczość 13 Mpix i obiektyw szerokokątny, a drugie 12 Mpix i tzw. teleobiektyw.

Sama nazwa smartfona również jest niezwykle istotna. Dopisek Sirocco fani marki z pewnością kojarzą z modelem 8800 Sirocco, który kosztował niemało, ponieważ do jego produkcji użyto luksusowych na tamten czas (tj. 2006 rok) materiałów, jak stal nierdzewna i szkło szafirowe. Nokia 8 Sirocco może być więc lepszą wersją Nokii 8, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Zmiana tylko tego ostatniego aspektu to bowiem trochę za mało, aby przekonać klienta do wydania większej kwoty na sprzęt, który pod wieloma względami przegrywa z bezpośrednią konkurencją.

Z drugiej strony, przykład serii smartfonów Huawei z dopiskiem Porsche Design pokazuje, że jest zapotrzebowanie na luksusowy sprzęt z tego segmentu i być może HMD Global spróbuje uszczknąć co nieco dla siebie. Przy okazji warto dodać, że urządzenie nosi oznaczenie kodowe TA-1005, więc być może jeszcze przed oficjalną premierą dowiemy się z jakiegoś wiarygodnego źródła wszystkiego na jego temat.

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 8 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona