Każdy ma swój pomysł na nowe Nokie. Według niektórych Nokia 8 i Nokia 9 będą wyglądać właśnie tak | Tabletowo.pl

Każdy ma swój pomysł na nowe Nokie. Według niektórych Nokia 8 i Nokia 9 będą wyglądać właśnie tak

Dołącz do dyskusji 0

Po sieci krążą plotki, że HMD Global pracuje nad dwiema nowymi Nokiami: Nokią 8 i Nokią 9. Rozpala to umysły kreatywnych grafików, którzy tworzą swoje koncepcje, jak smartfony mogą wyglądać. Projekty są odważne, aczkolwiek jednocześnie możliwe do zrealizowania.

Zacznijmy jednak od dość prostych szkiców. Ten po lewej stronie przedstawia Nokię 8, natomiast ten po prawej Nokię 9. Ogólnie oba modele są do siebie bardzo podobne, ponieważ w obu przypadkach wyświetlacz pokrywa znaczną część panelu przedniego. Mimo to, w Nokii 8 udało się jeszcze „wcisnąć” czytnik linii papilarnych. W Nokii 9 przeniesiono go natomiast już na plecki, ponieważ ramki są zdecydowanie za wąskie.

Oba smartfony mają także podwójny aparat główny z podwójną diodą doświetlającą. A kto wie, może również i laserowy autofokus. Nad obiektywami jest też widoczna „dziurka” – najpewniej skrywa ona mikrofon, którego zadaniem jest wyciszanie hałasu z otoczenia.

Swoistą „hybrydę” widocznych powyżej smartfonów stworzył Phone Designer. Grafik wyrenderował sześć grafik, na których widać koncepcję, jak mogłaby wyglądać nadchodząca, flagowa Nokia 9. Jednak są marne szanse, aby projekt się ziścił, ponieważ urządzenie nie ma czytnika linii papilarnych, a to po prostu niedopuszczalne. A na pewno nie będzie on zintegrowany z ekranem – bo skoro nie poradził sobie z tym jeszcze Samsung, a i Apple ma problemy, to wątpię, aby udało się to HMD Global jako pierwszemu.

Źródło: Nokiapoweruser, Phone Designer przez Nokiapoweruser

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona