Nokia logo
Nokia logo

Nadchodząca, flagowa Nokia 9 może być spełnieniem marzeń audiofilów

Nokia zaprezentowała kilka nowych smartfonów z Androidem, jednak my wciąż czekamy na ten najlepszy, flagowy. Do sieci przecieka coraz więcej informacji na jego temat, a teraz okazuje się, że może to być prawdziwy rarytas dla audiofilów.

Nokia nieco ponad miesiąc temu zaprezentowała nową technologię poprawy jakości dźwięku, nazwaną OZO Audio. Potrafi ona m.in. rejestrować audio 3D oraz przestrzenne 360° przy pomocy trzech lub więcej mikrofonów. W dodatku użytkownik może wybierać, na dochodzących z której strony odgłosach urządzenie ma się „skupić”, a które wyciszyć.

W przypadku odtwarzania, dźwięk ma być już bliski ideałowi – wśród udogodnień wymienia się m.in. niską latencję odtwarzanego audio 3D w przypadku korzystania z gogli wirtualnej rzeczywistości oraz bardzo wysoką jakość na słuchawkach.

Próbkę tego, co potrafi OZO Audio możecie zobaczyć na poniższym filmie promocyjnym, przygotowanym przez Nokię. Natomiast pełną listę „umiejętności” tej technologii znajdziecie na stronie serwisu źródłowego (drugi link poniżej).

Serwis źródłowy opublikował także pełną listę parametrów Nokii 9. Oczywiście na obecnym etapie nie można mieć pewności, że jest ona w 100% poprawna, jednak część specyfikacji na pewno się potwierdzi. Czego więc mamy się spodziewać?

Ano 5,5-calowego wyświetlacza OLED o rozdzielczości QHD, ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 835, 6GB RAM, 64GB lub 128GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji), podwójnego aparatu głównego 12 Mpix, sygnowanego logo Zeiss, skanera linii papilarnych oraz tęczówki oka i akumulatora o pojemności 3800 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 4.0. Całość zostanie zamknięta w obudowie, spełniającej normę IP68. Smartfon będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.2 Nougat.

Co ciekawe, w przeszłości pojawiały się informacje, że Nokia 8/Nokia 9 (różne określenia padają) ma się pojawić również w wersji 5-calowej, a do tego z 4GB RAM i pojedynczym aparatem. Taki scenariusz jest możliwy, aczkolwiek musimy poczekać na jakieś doniesienia, które to potwierdzą.

Źródło: NokiapoweruserNokiapoweruser