HMD Global zaprasza właścicieli Nokii 8 do testowania Androida 8.0 Oreo | Tabletowo.pl

HMD Global zaprasza właścicieli Nokii 8 do testowania Androida 8.0 Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Jedną z głównych zalet nowych Nokii z Androidem mają być szybkie aktualizacje systemu do nowszych wersji, i to bez wyjątków. Jasne jak słońce jest, że Nokia 8 też może się spodziewać Androida 8.0 Oreo. Zanim jednak go dostanie, HMD Global prosi jej właścicieli, aby pomogli mu go najpierw przetestować.

Chęć udziału w beta testach Androida 8.0 Oreo można wyrazić poprzez dedykowaną stronę >Nokia phones beat labs<. Po wejściu na nią trzeba się zalogować do swojego konta Nokia, chociaż można to zrobić także poprzez konto Google lub na Facebooku. Następnie wymagane jest podanie numeru IMEI urządzenia oraz operatora. Później należy przeczytać jeszcze kilka informacji, przyjąć do wiadomości, że dobrze zrobić wcześniej kopię zapasową swoich plików, zaznaczyć kilka pól i gotowe.

Jeżeli dana Nokia 8 kwalifikuje się do wzięcia udziału w beta testach Androida 8.0 Oreo, nowa wersja systemu operacyjnego zostanie udostępniona użytkownikowi bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), maksymalnie w ciągu 12 godzin od złożenia deklaracji na podanej powyżej stronie. Można też ręcznie próbować wywołać aktualizację, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Najczęściej jest bowiem ona dostępna od razu, razem z październikowymi poprawkami zabezpieczeń Androida.

fot. Android Police

Jeżeli użytkownik Nokii 8 stwierdzi po pewnym czasie, że nie chce już brać udziału w beta testach Androida 8.0 Oreo, może bez problemu wrócić do stabilnej wersji Androida Nougat. W tym celu musi udać się na tę samą stronę, na której złożył deklarację chęci testowania nowej wersji oprogramowania i tam zgłosić ten fakt. Nie wiąże się ton z żadnymi konsekwencjami.

Na koniec trzeba jednak dodać, że nie wszyscy właściciele Nokii 8 mogą testować Androida 8.0 Oreo na swoich smartfonach, ale niestety nie wiem, od czego to zależy.

Źródło: @sarvikas dzięki Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona