Właściciele Nokii 8 nie musieli zbyt długo czekać – już mają Androida 8.0 Oreo | Tabletowo.pl

Właściciele Nokii 8 nie musieli zbyt długo czekać – już mają Androida 8.0 Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Właśnie mija równy miesiąc od startu beta testów Androida 8.0 Oreo dla Nokii 8. Dziś przyszedł czas na to, aby stabilną wersję nowego oprogramowania udostępnić wszystkim właścicielom flagowego na ten rok modelu.

Soft to jedna z największych zalet nie tylko Nokii 8, ale również wszystkich pozostałych smartfonów od HMD Global. Jeżeli o mnie chodzi, to traktuję je jako duchowych następców Nexusów od Google, ponieważ producent zarzekł się, że mają być one wzorowo wspierane i na bieżąco otrzymywać nie tylko poprawki zabezpieczeń Androida, ale także – a może nawet przede wszystkim – aktualizacje do nowszych wydań Androida.

Na pierwszy ogień nie mogło pójść jednak nic innego, jak właśnie flagowa Nokia 8. To właśnie dla niej, jako pierwszej, HMD Global uruchomiło instytucję beta testów i chętni (aczkolwiek nie wszyscy) właściciele tego modelu mogli do nich dołączyć. Potrwały one około dwa tygodnie, po czym producent oświadczył, że musi jeszcze tylko trochę dopieścić nowe oprogramowanie i wkrótce wypuści jego stabilną wersję.

Owe „wkrótce” właśnie nadeszło. Dziś CPO HMD Global, Juho Sarvikas, oficjalnie poinformował, że udostępniono Androida 8.0 Oreo właścicielom Nokii 8. Wygląda na to, że aktualizacja trafiła do użytkowników na całym świecie, ponieważ fakt otrzymania nowej wersji Androida zgłosiła zarówno osoba z Bangladeszu, jak i Niemiec. Paczka z danymi waży 1518,1 MB i oczywiście rozsyłana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air).

Niezmiernie cieszy też fakt, że wraz z Androidem 8.0 Oreo na pokładzie Nokii 8 pojawiły się także listopadowe poprawki zabezpieczeń Androida. To godne odnotowania, ponieważ konkurenci nieraz bagatelizują tę kwestię i przekazują swoim klientom starsze nawet o kilka miesięcy łatki (lub nie aktualizują ich w ogóle przy tej okazji).

Jeżeli są wśród Was właściciele Nokii 8, to koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy też już macie Androida 8.0 Oreo na swoich smartfonach, a jeżeli tak, to jak sprawuje się urządzenie, działające pod jego kontrolą!

Polecamy również:

Recenzja Nokii 8 – flagowiec z krwi i kości czy jednak czegoś mu brakuje?

Źródło: @sarvikas, @Robinxdroid, @rquandt

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona