Nokia 8.1 wypatrzona w popularnym benchmarku 19
Nokia X7 (fot. Nokia)

Nokia 8.1 wypatrzona w popularnym benchmarku

Na niedawnej konferencji HMD Global mogliśmy obserwować premierę ich najnowszego urządzenia – Nokii 7.1. Nie minęło wiele czasu, a w internecie zaczęły pojawiać się informacje na temat następcy, Nokii 8.1.

Nowa Nokia 8.1 została wypatrzona przez internautów w bazie jednej z popularniejszych aplikacji do benchmarkowania urządzeń mobilnych. Wraz z nazwą, za pośrednictwem Geekbench, otrzymaliśmy również część specyfikacji nowej słuchawki. Mowa tutaj o SoC, pamięci RAM oraz startowej wersji Androida.

Nokia 8.1 wypatrzona w popularnym benchmarku 20

Nowy telefon ma działać pod kontrolą Snapdragona 710 z bazowym zegarem na poziomie 1,7 GHz oraz 4 GB pamięci RAM. Istotną wiadomością jest fakt, że telefon powinien pojawić się z Androidem 9.0 prosto z pudełka. Warto zwrócić uwagę na wyniki omawianego testu –  1841 punktów w teście pojedynczego rdzenia i 5807 w teście wielordzeniowym. Według, nie do końca miarodajnych, cyferek Nokia 8.1 ma plasować się gdzieś w okolicy np. Xiaomi Mi 8 SE. Poniższe dane oraz wiele więcej, możecie sprawdzić na stronie Geekbench.

 

 

Jak widać, będziemy mieć tutaj do czynienia ze średniakiem z pierwszej ligi. Biorąc pod uwagę niedawną premierę X7, nowe urządzenie najpewniej pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku.

Źródło: androidpure.com

Fotografia główna przedstawia Nokię X7