Ciekawa strategia: bezpośrednim następcą flagowej Nokii 8 będzie średniak ze Snapdragonem 710 | Tabletowo.pl

Ciekawa strategia: bezpośrednim następcą flagowej Nokii 8 będzie średniak ze Snapdragonem 710

Dołącz do dyskusji 0

Nie sposób wymienić choćby jednego producenta, który byłby w 100% konsekwentny. HMD Global również nie będzie – Finowie zadecydowali, że bezpośrednim następcą flagowej Nokii 8 zostanie średniak z procesorem Qualcomm Snapdragon 710 na pokładzie.

Sytuacja z tym smartfonem w ogóle jest dość skomplikowana. Trzeba zacząć chyba od tego, że tydzień temu w Chinach zadebiutowała Nokia X7. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem producenta, spodziewaliśmy się, że model ten trafi na inne rynki, w tym również Polski, jako Nokia 7.1 Plus. Cóż, właśnie okazuje się, że będzie nieco inaczej.

Nokia X7, owszem, pojawi się w sprzedaży w innych krajach, ale jako… Nokia 8.1. W tym miejscu konsternacja jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ spodziewalibyśmy się, że model o takim oznaczeniu powinien być flagowcem marki, a tymczasem będzie mocnym średniakiem z procesorem Qualcomm Snapdragon 710 na pokładzie. Fakt, jednostka ta jest niemal flagowa, ale jak to kiedyś mówili w pewnej reklamie – „prawie robi dużą różnicę”.

Co ciekawe, marka początkowo miała w planach, żeby chińska Nokia X7 była dostępna na innych rynkach jako Nokia 7.1 Plus. W pewnym momencie jednak Juho Sarvikas, Chief Product Officer (CPO) w HMD Global, zadecydował, że smartfon będzie się nazywał tam Nokia 8.1. Taki krok jest już pewny, ponieważ niedawno w bazie Geekbench pojawił się taki model, i to ze Snapdragonem 710 na pokładzie właśnie.

Żeby było jednak śmieszniej, Nokia 7.1 Plus też pojawi się na rynku, ale na pewno nie zadebiutuje wcześniej niż na targach MWC 2019 w Barcelonie.

Po co całe to zamieszanie? Cóż, jedynym (jako tako) logicznym wyjaśnieniem jest chęć zmiany pozycjonowania poszczególnych serii w portfolio. Do tej pory najwyżej ulokowane były w nim smartfony z linii 8 i 7. Teraz najpewniej flagowcami będą urządzenia z cyferką 9, natomiast sprzęty z „8”  przejmą rolę średniaków klasy premium. Rodzina „7” zostanie z kolei zdegradowana do klasycznej średniej półki (Nokia 7.1 ma Snapdragona 636, a według plotek Nokia 7.1 Plus może mieć Snapdragona 670).

Źródło: @nokiamobileru

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona