Tak będzie wyglądać Nokia 6 2018. Nie ma rewolucji

Trudno powiedzieć, żeby Nokia 6 okazała się jakimś specjalnie oszałamiającym sukcesem. Smartfon nieszczególnie wyróżniał się na tle bezpośrednich rywali i trochę między nimi przepadł, ponieważ nie od dziś wiadomo, że walka pomiędzy propozycjami z tego segmentu jest naprawdę zaciekła. Czas jednak mija i wkrótce HMD Global wypuści na rynek następczynię, Nokię 6 2018. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak będzie ona wyglądać.

Jeżeli chodzi o design, Nokia 6 wygląda bardzo surowo i prosto. Nie ma tam jakichś wyszukanych zabiegów, które sugerowałyby, iż to propozycja droższa niż ma to miejsce w rzeczywistości. Nie zamierzam rozsądzać, czy to dobra droga, czy nie, ale właśnie okazuje się, że HMD Global, które faktycznie odpowiada za powrót marki Nokia na rynek, zamierza konsekwentnie trzymać się obranej przez siebie strategii.

Reklama
Nokia 6 (fot. Nokia)

Nokia 6 2018 pojawiła się właśnie w bazie TENAA, co może wskazywać na to, iż będziemy mieli powtórkę z tego, 2017 roku i smartfon w pierwszej kolejności zadebiutuje w Chinach. Agencja certyfikująca nie opublikowała jeszcze specyfikacji tego modelu, ale wrzuciła na swoją stronę jego zdjęcia, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć, jak ma wyglądać ten sprzęt, jeszcze przed jego oficjalną premierą.

Cóż tu dużo mówić – od razu widać, że to Nokia. Ogólnie design smartfona wyraźnie nawiązuje do już dostępnych na rynku urządzeń, a w szczególności do Nokii 5. Mimo to, wszyscy są przekonani, że mamy tu do czynienia z Nokią 6 2018. Nowości względem poprzedniczki nie ma wiele. W zasadzie są dwie. Pierwszą jest – oczywiście – wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1). Drugą – która wynika z pierwszej – jest przeniesienie czytnika linii papilarnych z przodu na plecki. Osobiście mam jednak wrażenie, że jest on trochę za nisko, aby wygodnie do niego sięgać, lecz czy rzeczywiście tak jest – okaże się w praktyce.

Jak wspomniałem, TENAA na razie opublikowała jedynie zdjęcia smartfona. Lista jego parametrów nadal pozostaje dla nas tajemnicą. Niedługo jednak mimo wszystko powinno się to zmienić i Nokia 6 2018 odkryje przed nami swoje najważniejsze tajemnice z zakresu specyfikacji.

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 5 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: TENAA dzięki GizmoChina