fot. @sarvikas

Nokia 5 i Nokia 6 dostają aktualizację do Androida 8.0 Oreo

HMD Global obiecywało, że Nokia 5 i Nokia 6 dostaną Androida 8.0 Oreo do końca 2017 roku. Cóż, nie udało się wypełnić tych deklaracji, i chociaż będziemy o tym pamiętać, to najważniejsze jest, że właściciele obu modeli mogą już pobierać aktualizację do nowej wersji oprogramowania.

Beta testy Androida 8.0 Oreo dla Nokii 5 ruszyły 12 grudnia 2017 roku, natomiast dla Nokii 6 tydzień później, 19 grudnia 2017 roku. Było więc oczywiste, że HMD Global nie wyrobi się z udostępnieniem stabilnej wersji jeszcze przed końcem 2017 roku, ponieważ w przypadku Nokii 8 od rozpoczęcia beta testów do momentu rozesłania finalnego wydania minął dokładnie jeden miesiąc.

Reklama

Co ciekawe, HMD Global potrzebowało nieco więcej czasu, aby dopracować Androida 8.0 Oreo dla Nokii 5 i Nokii 6. Jak nietrudno policzyć, od startu beta testów do udostępnienia stabilnej wersji oprogramowania minęło w pierwszym przypadku siedem tygodni, a w drugim sześć. To sporo dłużej, lecz miejmy nadzieję, że przełoży się to na wysoką jakość wykonania aktualizacji.

Android 8.0 Oreo rozsyłany jest do użytkowników bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Smartfon sam więc powinien poinformować swojego właściciela o jego wykryciu (jeśli tego nie zrobił, zawsze można spróbować wywołać aktualizację ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach, czasami pomaga). Jak można zauważyć w komentarzach pod tweetem Juho Sarvikasa, paczka z plikami w przypadku Nokii 6 (TA-1021) waży 1822,9 MB, czyli naprawdę sporo (jest wyraźnie cięższa niż ta, przeznaczona swojego czasu dla Nokii 8).

fot. @theZubairali

Przy okazji warto wspomnieć, że Juho Sarvikas potwierdził, że wkrótce ruszy program beta testów Androida 8.0 Oreo dla Nokii 3, więc właściciele także i tego modelu będą mogli przedpremierowo go sprawdzić i ewentualnie pomóc producentowi go ulepszyć przed publicznym udostępnieniem.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/01/29/nokia-3-nokia-2-android-oreo/

Źródło: @sarvikas