Nokia 3310 wkrótce w nowej wersji - z obsługą łączności LTE i systemem YunOS 18
Nokia 3310 (fot. Nokia)

Nokia 3310 wkrótce w nowej wersji – z obsługą łączności LTE i systemem YunOS

Nokia 3310 początkowo dostępna była tylko w jednej wersji. Dość szybko dołączyła do niej jednak Nokia 3310 3G. Wkrótce ofertę wzbogaci kolejny model, tym razem Nokia 3310 4G, który ma obsługiwać łączność LTE i pracować pod kontrolą systemu YunOS.

Kiedy HMD Global zaprezentowało nową odsłonę Nokii 3310 zrobiła się mała afera, ponieważ okazało się, że telefon obsługuje jedynie łączność w standardzie 2G, co uniemożliwia korzystanie z niego na niektórych rynkach. Producent musiał więc szybko coś na to zaradzić i wprowadził do sprzedaży model, który wspiera także standard 3G. Jak się jednak okazuje, firma szykuje jeszcze jedną, dość intrygującą wersję nowej Nokii 3310.

W bazie chińskiej agencji certyfikującej pojawił się telefon, który wygląda jak nowa Nokia 3310, lecz nie jest to model, który jest już dostępny na rynku. Bo chociaż TENAA nie opublikowała pełnej specyfikacji tego sprzętu, to mimo wszystko zdradziła, że pracuje on pod kontrolą systemu YunOS i obsługuje łączność w standardzie 4G LTE.

Dla porównania, dotychczas wypuszczone na rynek Nokie 3310 pracują pod kontrolą systemu Nokia Series 30+. YunOS to z kolei krewniak Androida, stworzony przez chińskie przedsiębiorstwo Alibaba i spotykany na przykład w niektórych smartfonach Meizu (m.in. Meizu U10 i Meizu U20). Zainstalowanie go na klasycznym telefonie z małym, niedotykowym wyświetlaczem i fizyczną klawiaturą alfanumeryczną jest trochę zaskakujące. Mimo wszystko jakiś cel na pewno w tym jest i zapewne w dniu oficjalnej prezentacji wszystko stanie się dla nas jasne.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2016/07/31/z-yunos-korzysta-juz-ponad-70-milionow-uzytkownikow-smartfonow/

Źródło: TENAA dzięki Nokiapoweruser