Nokia 6 Nokia 5 Nokia 3 nowa Nokia 3310

Nikt się nie spodziewał, że Nokia 6, Nokia 5 i Nokia 3 będą w Polsce aż tak drogie

Nokia 6, Nokia 5 i Nokia 3 oraz nowa Nokia 3310 zadebiutują oficjalnie w Polsce już w najbliższy czwartek, 11 maja. Do tej pory znaliśmy cenę jedynie tej ostatniej (269 złotych). Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, ile będzie kosztować pozostała trójka. Niestety, prawdopodobnie nikt się nie spodziewał, że na naszym rynku za te urządzenia przyjdzie klientom zapłacić aż tyle.

Jak podaje serwis źródłowy, Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 i nowa Nokia 3310 pojawiły się dzisiaj na stronie internetowej Media Expert. Faktycznie, każdy z nich możemy tam znaleźć, ale obecnie widnieje przy nich już informacja o chwilowym braku dostępności. Z kolei Nokia 6 widoczna jest także w x-kom. Jak kształtują się ich ceny?

Żadną niespodzianką nie jest model 3310. Informowaliśmy Was już o tym, że prawdopodobnie w naszym kraju będzie on nieco droższy niż na innych rynkach i jego cena wyniesie 269 złotych. Wiadomość (niestety) się potwierdziła i właśnie taką kwotę przyjdzie klientom za niego zapłacić.

A jak wygląda sytuacja ze smartfonami? Cóż, podobnie jak przy modelu klasycznym. Przewidywaliśmy, że przy mniej pomyślnych wiatrach Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 mogą kosztować – odpowiednio – 699, 899 i 1099 złotych. Tymczasem okazuje się, że będzie jeszcze drożej – Nokię 3 wyceniono na 749 złotych, Nokię 5 na 999 złotych, zaś za Nokię 6 na 1249 złotych.

Oznacza to, że każdy z modeli będzie w Polsce droższy w porównaniu do cen w euro. Największą różnicę, przeliczając kwoty 1:1, odczujemy przy Nokii 6. Wynosi ona bowiem prawie 300 złotych. Nie możemy oczywiście wykluczyć, że podane wyżej wartości ulegną jeszcze zmianie – tego dowiemy się jednak dopiero po oficjalnej konferencji producenta, zaplanowanej na 11 maja.

Jeżeli jednak firma zdecyduje się pozostawić je na tym pułapie, może mieć problemy, aby zawojować rynek. Zwłaszcza w dobie coraz popularniejszych decyzji o zakupie typowo chińskich marek, jak chociażby Xiaomi.

Z pełną specyfikacją Nokii 3, Nokii 5 i Nokii 6 możecie zapoznać się m.in. w tym artykule.

Źródło: gsmManiaK