Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 i nowa Nokia 3310 zadebiutują oficjalnie w Polsce 11 maja | Tabletowo.pl

Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 i nowa Nokia 3310 zadebiutują oficjalnie w Polsce 11 maja

Dołącz do dyskusji 0

Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje premiery Nokii 3, Nokii 5, Nokii 6 i nowej Nokii 3310 w Polsce. Teraz jednak nareszcie już wiemy, kiedy smartfony oficjalnie zadebiutują w naszym kraju. Stanie się to 11 maja.

HMD Global, czyli przedsiębiorstwo, które ma aktualnie prawa do marki Nokia (na okres dziesięciu lat) i może wypuszczać na rynek urządzenia z jej logo na obudowie, rozesłało dziś zaproszenia na konferencję, zaplanowaną na 11 maja. I choć nie padła żadna deklaracja, to nie możemy się spodziewać niczego innego, jak tylko oficjalnej premiery Nokii 3, Nokii 5, Nokii 6 i nowej Nokii 3310 w Polsce.

Co ciekawe, na widocznym powyżej zaproszeniu znalazło się także logo Play. Na pewno nie jest to przypadkowe. Najprawdopodobniej chodzi o to, że właśnie do oferty tego operatora trafią w pierwszej kolejności telefony, za które odpowiada HMD Global. Na razie jednak nie wiemy, czy wszystkie od razu, czy będą wprowadzane do sprzedaży stopniowo.

Jednocześnie nie ulega żadnej wątpliwości, że urządzenia pojawią się również w sklepach z elektroniką. Ich oficjalne ceny w złotówkach pozostają jednak na razie tajemnicą. Sugerowane w euro wynoszą natomiast: 229 euro dla Nokii 6, 189 euro dla Nokii 5, 139 euro dla Nokii 3 i 49 euro dla nowej Nokii 3310. Po przeliczeniu (przy obecnym kursie 1€=4,22 PLN) daje to równowartość – odpowiednio – ~965, ~800, ~585 i ~205 złotych.

Jedynym wyjątkiem może być nowa Nokia 3310, ponieważ według najświeższych (aczkolwiek wciąż nieoficjalnych) doniesień, ma ona w Polsce kosztować dużo więcej, bo 269 złotych. Jeżeli jednak to prawda, to należy się spodziewać, że Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 również będą nieco droższe niż po przeliczeniu wprost z euro na złotówki. W takim przypadku strzelam, że ceny wyniosą – odpowiednio – 1099, 899 i 699 złotych. Ale mogę się mylić.

Z pełną specyfikacją ww. telefonów możecie zapoznać się m.in. w tym artykule.

Źródło: HMD Global przez GSMOnline

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona