Nokia 2 to niska cena i dwa dni działania na jednym ładowaniu

HMD właśnie zaprezentowało najnowsze, niedrogie urządzenie z Androidem na pokładzie – Nokię 2. Smartfon nie potrafi zaimponować specyfikacją, dlatego kusi potencjalnego nabywcę dwoma rzeczami: niską ceną i obietnicą długiego działania.

Cóż znajduje się w środku Nokii 2? Jeśli ktoś pilnie śledzi nowinki technologiczne, to od kilku dni wie, że pod tym względem nie można spodziewać się rewelacji.

Reklama

Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 212 (1,3 GHz, czterordzeniowy Cortex-A7). To bardzo podstawowa jednostka z modemem LTE. Do tego mamy 1 GB pamięci RAM (niewiele!) i 8 GB pamięci wewnętrznej. Można ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Ekran to 5-calowa matryca HD (1280 x 720 pikseli), przykryta szkłem Corning Gorilla Glass 3, zaś nad nią znajdziemy kamerę 5 Mpix. Główny aparat robi zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix (z autofocusem i diodą LED).

Bateria, o której tak dużo HMD wspominało podczas konferencji, ma 4100 mAh, co ma się przełożyć na pełne dwa dni pracy. Przy tak niewymagających energetycznie podzespołach, to całkiem możliwy wynik do osiągnięcia.

Oprócz Androida 7.1.1 Nougat, Nokia 2 korzysta jeszcze z jednego znanego nam dobrodziejstwa od Google, a mianowicie jest pierwszym budżetowym urządzeniem, które oficjalnie wspiera Google Assistant. Językami, którymi głosowy asystent będzie posługiwał się podczas kontaktów z użytkownikami, będą na razie tylko dialekty indyjskie, gdyż to właśnie na ten rynek „wchodzi” Nokia 2.

Globalnie smartfon trafi do sprzedaży w połowie listopada, w cenie 99 euro. Dostępny będzie w trzech kolorach: dwóch odmianach czerni (z różnymi ramkami) i białym. Wymiary urządzenia to 143.5 x 71.3 x 9.30 mm.

 

źródło: phonearena, AndroidAuthority