Nokia 2 jest najtańszym smartfonem Nokii. Czy jest tak samo wytrzymała jak droższe modele? 17

Nokia 2 jest najtańszym smartfonem Nokii. Czy jest tak samo wytrzymała jak droższe modele?

Telefony komórkowe, produkowane przez firmę Nokia, kojarzymy przede wszystkim z ich legendarnej wytrzymałości na wszelkie przeciwności losu. Tym większe były oczekiwania wobec nowych produktów, za które odpowiedzialność wzięło HMD Global. Do tej pory się nie zawiedliśmy pod tym względem, jednak czy honor marki obroni również najtańsza Nokia 2?

Pomimo tego, że o nowych produktach Nokii, wychodzących spod ręki HMD Global, znajdziemy wiele różnych opinii, to jednak pewnej cechy nie można im odmówić – wytrzymałości. Tak, jak to było w przypadku Nokii 6 i Nokii 5, tak jest przy okazji modelu Nokia 2. Najtańsza propozycja Finów jest – jak na swoją cenę – genialnie wykonana.

Ponownie, wiemy to dzięki testowi, przeprowadzonemu przez Zacka z kanału JerryRigEverything. Pierwsze zadanie smartfon przeszedł jak rasowy flagowiec, bowiem zarysowania pojawiły się dopiero na poziomie szóstym, czyli jak w większości droższych urządzeń. Muszę też zaznaczyć, że oko aparatu zostało przykryte szkłem, a więc – podobnie jak w przypadku tego na ekranie – jest trudne do zarysowania zwykłym nożykiem.

Kolejne testy również zadowalają. Popularne już w internecie przypalanie ekranu zapalniczką zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami – piksele zregenerowały się, jak to zwykle bywa w wyświetlaczach IPS. Nokia 2 nie zawiodła także w teście wyginania, bowiem smartfon, pomimo ogromnej siły, włożonej przez Zacka, nie złamał się. Chociaż mimo wszystko wypada odnotować, że lekko się wygiął, lecz nic nie pękło. Widać, że konstrukcja jest naprawdę bardzo solidna (zapewne duża w tym zasługa metalowej ramki i niewymiennej baterii).

Źródło: JerryRigEverything