Jak to jest, że taka Nokia 2 z 1 GB RAM dostaje się na testy Androida Oreo, a inne smartfony nie?

Kupując budżetowego smartfona, zwykle musimy pogodzić się z tym, że raczej nie dostaniemy aktualizacji systemu do nowszej wersji systemu Android. Bywa, że producenci nie kwapią się nawet do zapewniania takiego wsparcia urządzeniom ze średniej półki. Jednak nie zawsze tak jest. Na przykład HMD Global kładzie na to silny nacisk, i dba nawet o tak tanie sprzęty jak Nokia 2.

Nokia 2 debiutowała pod koniec października ubiegłego roku jako budżetowy smartfon z Androidem 7.1 Nougat na pokładzie. Nawet wtedy nie był to sprzęt, który obiecywał wiele specyfikacją.

Ekran o przekątnej 5 cali, procesor Snapdragon 212 (1,3 GHz), 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej wyglądały biednie już w momencie premiery. Co prawda na rynku było więcej takich modeli jak Nokia 2, ale zwykle oferowały za niewiele wyższą cenę podzespoły, które dawały nadzieję na lepszą pracę systemu.

Mimo to, nawet taki niepozorny budżeciak został zaszczycony uczestnictwem w beta testach Androida 8.0 Oreo. Kiedy tylko dobiegną końca, Nokia 2 dostanie pełnoprawną aktualizację do tego systemu, i to zapewne wcześniej niż wiele tegorocznych średniopółkowców.

HMD Global udostępniło właścicielom Nokii 2 możliwość przyłączenia się do testów Androida Oreo. Wystarczy zarejestrować się na stronie producenta, by mieć możliwość pobrania próbnej wersji systemu.

W tym momencie warto pochwalić politykę aktualizacji Nokii. Szefowie firmy, mimo że są doskonale świadomi tego, że nie wszystkie sprzęty na których będzie działał nowy system, będą sprawować się wzorowo, to i tak robią co mogą, by dostarczyć jego wyższą wersję na swoje urządzenia. Inni producenci mogliby uczyć się od HMD Global takiego podejścia do sprawy. To postawa, którą warto naśladować, i z której najbardziej zadowoleni są ci, którzy odpowiednio wybrali nie tylko model telefonu, ale również producenta.

https://www.tabletowo.pl/2017/09/04/kazda-nokia-dostanie-oreo/

źródło: Tech2