Fot: Microsoft

No wreszcie! Ruszyła wstępna rejestracja do Minecraft Earth

Jest na sali ktoś, kto choćby nie słyszał o Minecrafcie? Podejrzewam, że nie. Jeśli jednak jakimś cudem uchowaliście się w niewiedzy, to już niebawem Wasze szanse na usłyszenie o tym tytule znacząco wzrosną. Wszystko za sprawą Minecraft Earth, który będzie wykorzystywał elementy rzeczywistości rozszerzonej.

Zaczęło się od Pokemonów. Później był Harry Potter, a teraz przyszła pora na następny tytuł, którzy da możliwość kooperacji w realu. Już wkrótce będziemy mogli tworzyć i eksplorować lokacje z wykorzystaniem naszych smartfonów. A to wszystko w prawdziwym świecie, wśród naszych znajomych z domów czy blokowisk. Twórcy gry zamierzają wyjść nieco ponad schemat, który wcześniej zaproponował Niantic.

Owszem, gra będzie wykorzystywać charakterystyczne lokalizacje, gdzie gracze będą mogli się spotykać, jednak pewnego rodzaju innowacją będzie tworzenie wielkich budowli w naturalnych rozmiarach. Otwiera to duże możliwości, które na pewno wciągną do rozgrywki wiele osób. Jeśli – tak jak ja – czekacie na pokaz możliwości studia Mojang, to już teraz możecie skorzystać z mechanizmu wczesnej rejestracji. Zostaniecie wtedy – jako jedni z pierwszych – powiadomieni o tym, że tytuł można już pobrać na swój telefon.

Microsoft rzuca wyzwanie Pokemon GO. Poznajcie Minecraft Earth

Tytuł ma też oferować eventy, które będą bazowały na scenariuszach spersonalizowanych dla poszczególnych lokalizacji. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, zawodnicy będą musieli gromadzić surowce, które będzie można zdobyć w wybranych punktach w prawdziwym świecie. To kolejny z wyróżników, który podkreśla, że Microsoft i Mojang nie podążają ścieżką wytyczoną przez konkurencję. Jesienne spacery zapowiadają się naprawdę interesująco ;)

źródło: Sklep Play