Premiera smartfonów Samsung Galaxy S20 spowodowała obniżki cen ubiegłorocznych Galaxy S10

Podczas premiery Samsungów z rodziny Galaxy S20 przekazano informację, że ceny smartfonów Galaxy S10 ulegną obniżce. I rzeczywiście tak się stało.

Tak to zwykle bywa, że po premierze najnowszej odsłony jakiejś serii smartfonów, ceny ich poprzedników są obniżane. Byłoby zresztą dość dziwnym wypadkiem, gdyby starsza generacja nie różniła się cenowo od nowszej – a tak by było w przypadku Galaxy S20które nie przeszarżowały z cenami i utrzymały poziom ubiegłorocznych Galaxy S10.

Reklama

Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ taniej

W takim razie przyszedł czas na aktualizację cen Galaxy S10 i Galaxy S10+. Nie są to jakieś spektakularne obniżki, które diametralnie zmieniałyby obraz opłacalności ich zakupu:

Mówimy cały czas o oficjalnej dystrybucji i sprzedaży prowadzonej przez partnerów Samsunga. W przypadku Galaxy S10 obniżka nie jest jakoś szczególnie korzystna. Trochę niżej spadła cena Galaxy S10+. Sęk w tym, że prawie 3800 zł to wciąż dużo.

Rzecz jasna, ceny ex-flagowców Samsunga będą spadać w miarę upływu czasu. Po uspokojeniu się sprzedaży nowych S-dwudziestekproducent zarządzi pewnie kolejne obniżki. Do tego poszczególne sklepy będą organizować oddzielne promocje, i to na nie będzie warto czekać. Gdybyście jednak z jakichś powodów chcieli kupić Galaxy S10 „tu i teraz”, w powyższej cenie znajdziecie go na stronach sklepu Media Expert

źródło: własne, dzięki Grzegorz