Nintendo Switch. Dajcie mu rok, a pobije czteroletni wynik Wii U | Tabletowo.pl

Nintendo Switch. Dajcie mu rok, a pobije czteroletni wynik Wii U

Dołącz do dyskusji 0

To, że Nintendo Switch jest popularną konsolą, nie jest jakimś szokującym odkryciem. Okazuje się jednak, że nawet samo Nintendo nie spodziewało się, że jej sprzedaż będzie aż tak dobra. Wyniki finansowe firmy są naprawdę obiecujące. 

Dane przekazane przez Nintendo ukazują finanse z trzech miesięcy – od początku lipca końca września. Według raportu, w tym czasie sprzedano 7,63 mln sztuk Nintendo Switch. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że miesiące letnie są zwykle dla branży gier wideo dość „suche”.

Ze względu na dobry odbiór Switcha, Nintendo musiało zrewidować swoje prognozy finansowe dotyczące tego roku fiskalnego. Firma zamierza odnotować zysk operacyjny na poziomie 120 miliardów jenów, co jest dość śmiałą zapowiedzią, zwłaszcza, że w poprzednich przewidywaniach była mowa o 65 miliardów jenów. Nintendo jest jednak pewne swego – zamierza znaleźć właścicieli w sumie dla 14 milionów sztuk konsoli Switch. Wcześniej mówiło się o 10 mln sztuk, więc skoro podbija się do góry również te prognozy, to oznacza tylko jedno: Switch sprzedaje się naprawdę świetnie.

Gdyby do końca roku fiskalnego, czyli do 31 marca 2018 roku, Nintendo udało się dobić do 14 mln sprzedanych konsol Switch, byłaby to wielka wygrana dla firmy i jednocześnie rekord – Wii U rozeszło się w liczbie 13,56 mln sztuk, i to w całym okresie sprzedaży, czyli 4 lata.

A Switch jest na dobrej drodze, żeby te 14 mln osiągnąć. Dzięki wsparciu świetnych tytułów, takich jak Breath of the Wild, Splatoon 2 czy wydanego w zeszłym tygodniu Super Mario Odyssey, pobicie wyniku Wii U, to będzie Zelda z masłem.

źródło: Nintendo przez BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona