Nintendo Switch

Nintendo zachowa zapisane w chmurze save’y ze Switcha przez pół roku po zakończeniu subskrypcji

Konsola Nintendo Switch bez dwóch zdań jest tym, na co czekali fani marki (i nie tylko). Jednym z udogodnień, na jakie mogą liczyć użytkownicy, jest możliwość przechowywania zapisów postępów w grach w chmurze. Producent poinformował, że będzie je przechowywał nawet przez pół roku po zakończeniu subskrypcji – po to, aby użytkownik mógł je odzyskać, kiedy przemyśli sprawę i na powrót zacznie płacić abonament.

Ceny Nintendo Switch Online zależą od tego, za jaki okres z góry zapłaci klient. Cena za jeden miesiąc to 3,99 USD, ale jest to najmniej korzystna oferta, ponieważ płacąc od razu za trzy miesiące trzeba wydać 7,99 USD, czyli jeden miesiąc dostaje się tak jakby w prezencie. Najkorzystniej jednak i tak jest zapłacić za cały rok z góry, gdyż jest to koszt rzędu 19,99 USD, co daje zaledwie ~1,67 USD za jeden miesiąc.

Reklama

Nintendo Switch Online dostępne jest również w pakiecie rodzinnym – w jego ramach można połączyć w sumie do ośmiu kont, a roczny koszt abonamentu to 34,99 USD. Jeśli to podzielić na osiem osób i dwanaście miesięcy, wyjdzie niespełna 0,37 USD za miesiąc na użytkownika, a więc naprawdę grosze.

W ramach Nintendo Switch Online klient otrzymuje szereg udogodnień, a jednym z nich jest możliwość zapisywania stanów gry również w chmurze (aczkolwiek nie dotyczy to wszystkich tytułów). W tym miejscu warto dodać, że da się to robić także bezpośrednio na konsoli, nie można natomiast eksportować ich na nośnik zewnętrzny.

Na początku tygodnia pojawiły się informacje, że po zakończeniu subskrypcji użytkownik bezpowrotnie straci dostęp do swoich save’ów, trzymanych w chmurze. Wiele osób nie ukrywało swojego rozgoryczenia, zarzucając Nintendo, że jest to sposób na to, aby zmusić klientów do opłacania Nintendo Switch Online.

Producent poinformował jednak, że nie skasuje zapisanych w chmurze stanów gry zaraz po zakończeniu okresu subskrypcji, a będzie je przechowywać jeszcze przez kolejnych 180 dni. Powinien to być wystarczający czas na to, aby użytkownik przemyślał sprawę i powrócił do opłacania abonamentu Nintendo Switch Online – tylko wtedy bowiem uzyska do nich dostęp, jeżeli mu na tym będzie bardzo zależało.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/04/29/poradnik-jaka-konsole-do-grania-wybrac/

Źródło: Ars Technica, IGN