Nintendo Game Watch Super Mario Bros

Moc nowości Nintendo na 35-lecie Super Mario Bros., w tym… Battle Royale!

Wczorajsza konferencja Super Mario Bros. 35th Anniversary Direct była nie lada gratką dla fanów Nintendo. Japończycy zaprezentowali prawdziwe zatrzęsienie nowych produktów i odświeżonych gier na jubileusz wąsatego hydraulika.

Jeśli umknęło Wam wczorajsze specjalne Nintendo Direct na 35-lecie Super Mario Bros. to dobrze trafiliście. Pora na szybki przegląd zapowiedzianych gier, jak i jubileuszowych produktów!

Super Mario Bros. 35 to… Battle Royale od Nintendo!

To dopiero fantastyczny pomysł na świętowanie 35-lecia Super Mario Bros.! Nintendo postanowiło połączyć najpopularniejszy ostatnimi czasy gatunek gier ze swoim kultowym tytułem — dzięki czemu w Super Mario Bros. zmierzyć się będzie mogło aż 35 graczy jednocześnie.

Gra niestety będzie dostępna tylko od 1 października 2020 do 31 marca 2021 roku — szkoda. Do gry wymagany jest również płatny abonament Nintendo Switch Online.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Bez wątpienia jedną z najlepszych gier Nintendo Wii U było Super Mario 3D World, które zachwycało nie tylko swoimi mechanikami, ale i bardzo ładną, kolorową grafiką. Wii U jednak nie cieszyło się tak dużą ilością sprzedanych sztuk co Switch — dobrze więc, że Nintendo postanowiło przenieść tę grę na nową platformę. Odświeżona gra zadebiutuje na Nintendo Switch w przyszłym roku – 12 lutego 2021 roku.

Super Mario 3D All-Stars

Mało które gry starzeją się tak dobrze, jak pierwsze trójwymiarowe „Mariany”. Tak więc ich również nie mogło zabraknąć na 35 lecie serii — kompilacja ta zawiera: Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy. Kiedy premiera? Już niedługo, bo 18 września, nie tylko cyfrowo, ale również i w pudełku. Ja sobie z przyjemnością przypomnę Super Mario Galaxy.

A już teraz dostępne do pobrania jest Super Mario All-Stars – czyli zestaw na który składa się: Super Mario Bros., Super Mario Bros.: The Lost Levels, Super Mario Bros. 2 i Super Mario Bros. 3. Kompilacja ta jest dostępna za darmo dla posiadaczy abonamentu Nintendo Switch Online.

Mario Kart Live: Home Circuit

Na taki pomysł wpaść mogło tylko Nintendo. Po niezłym przyjęciu przez rynek specjalnych klocków LEGO inspirowanych Mario, przyszła pora na kolejną ciekawą fuzję. Od tej pory w Mario Karta możecie grać… jeżdżąc po swoim własnym domu. Przy pomocy specjalnych zdalnie sterowanych samochodzików, którymi kierujemy przez Nintendo Switch.

Game & Watch: Super Mario Bros

A na koniec prawdziwa bomba — nowy jubileuszowy zegarek Game & Watch, na którym zagramy w Super Mario Bros., Super Mario Bros.: The Lost Levels i Game & Watch: Ball. No i oczywiście sprawdzimy również, która godzina. Game & Watch: Super Mario Bros zadebiutuje na rynku 13 listopada 2020 roku w cenie 50 dolarów — sprzęt ma być jednak mocno limitowany, więc spodziewam się, że ceny bardzo szybko poszybują w górę.

Dodatkowo zapowiedziano, że już wkrótce na rynku pojawi się prawdziwe zatrzęsienie nowych licencjonowanych przez Nintendo produktów: między innymi specjalne jubileuszowe koszulki, Monopoly, Jenga, klocki LEGO czy nawet buty od firmy Puma. Bo jak świętować 35-lecie gry, to z przytupem!

Całą konferencję możecie obejrzeć poniżej: