Mario Kart Tour na Androidzie i iOS – nie zagrasz, jeśli nie masz Nintendo Account

Na gry mobilne nie czeka się całymi miesiącami. No, chyba, że to gry Nintendo. Wtedy premiery takich niewielkich produkcji potrafią przeciągać się w nieskończoność. Na szczęście Mario Kart Tour jest już dostępne do pobrania na Androida i iOS.

Mario Kart Tour jest grą free to play, ale jak to bywa z tego typu tytułami, aplikacja zaoferuje nam możliwość uzupełnienia dostępnych treści o płatne elementy. W tej sympatycznej „ścigałce” deweloperzy będą zmieniać trasy i zawartość co dwa tygodnie, dzięki czemu w grze nie powinno być miejsca na nudę. Twórcą tytułu jest DeNA, czyli ludzie stojący za Pokemon Masters.

W miarę jak gracze będą coraz lepsi, otrzymają punkty Grand Stars, co pozwoli im na odblokowywanie nowych kierowców, gokarty i szybowce (tak, niektóre wyścigi zawierają w sobie elementy latania, tak jak w Mario Kart 8 Deluxe). W Mario Kart Tour dostępna jest tabela globalnych wyników, dzięki czemu można porównywać swoje wyniki z graczami z całego świata.

Który Kart Racer jest obecnie najlepszy na rynku?

Ponadto w niektórych trybach celem nie jest zajęcie pierwszego miejsca, ale wyeliminowanie konkurencji. Aby ukończyć te bonusowe wyzwania, gracze muszą zastosować inne podejście, które wymaga odrobiny strategicznego myślenia, a nie tylko pędzenia na oślep w kierunku mety. Oczywiście, żeby uprzykrzyć życie konkurentom, mamy dostęp do całego arsenału potężnych przedmiotów, dzięki którym każdy wyścig będzie miał inny przebieg.

Mario Kart Tour wymaga do gry aktywnego połączenia z internetem. Ponadto należy założyć konto Nintendo, lub jeśli już je mamy – podpiąć aplikację do niego, logując się swoimi danymi. Są to warunki konieczne, jeśli chcemy zagrać w ten tytuł.

Gotowi na zmagania szalonych gokartów? Ja zaraz pobieram, bo uwielbiam ten typ gier wyścigowych. Asphalt idzie w odstawkę!