Nintendo Labo wreszcie trafiło do sprzedaży. Czy Switch dostanie drugie życie?

Niejednokrotnie w internecie pojawiają się żarty, że Nintendo Switch posiada naprawdę wierne grono fanów – szkoda tylko, że liczące sobie trzech członków. Bez względu na te złośliwości trzeba jednak przyznać, że konsola japońskiego producenta wyróżnia się nieco na rynku swoją funkcjonalnością. Istnieje duża szansa, że Switch otrzyma drugie życie, bo właśnie do sprzedaży trafiły zestawy Nintendo Labo.

Jeżeli nazwa Nintendo Labo Wam coś mówi, to istnieje szansa, że o projekcie mieliście okazję słyszeć w czterdziestym czwartym hehTechu. Jeśli jednak po raz pierwszy słyszycie to określenie i zastanawiacie się, o jakie laboratorium chodzi – już śpieszę z pomocą… ;)

Nintendo Labo to zestaw rozszerzający funkcjonalność Switcha, którego główną składową są… kartony. Oferta kierowana jest głównie do młodszych, którzy chcą pobawić się trochę w Do It Yourself. Redakcje technologiczne z całego świata zachwycały się nad to konwencją, jednak dotychczas dodatek nie był dostępny dla „przeciętnego Kowalskiego”.  Na szczęście to uległo zmianie, ponieważ dwa zestawy Labo pojawiły się na Amazonie.

Nintendo Labo – Variety Kit (69,99 dolarów)

Ten zestaw służy do budowania ze specjalnych kartonów różnego rodzaju Toy-Conów, czyli na przykład zdalnie sterowanego samochodu, trzynastoklawiszowego „pianina” czy specjalnego domku. Do wyboru jest sześć opcji, a podobno kartony nie zużywają się tak szybko, jak mogłoby się wydawać.

Nintendo Labo – Variety Kit możecie zakupić na Amazonie za równowartość około 240 złotych (>tutaj<)

Nintendo Labo – Robot Kit (79,99 dolarów)

W tym przypadku cena jest wyższa o dziesięć zielonych, ale i oferowane funkcje są znacznie ciekawsze – dzieciakom na pewno spodoba się pomysł samodzielnego zbudowania stroju robota, który dzięki zestawie czujników i konsoli Switch staje się interaktywny i można wykorzystywać go w czasie gier. Nie wiem jak Wam, ale mi aż nasuwa się myśl przyjemne z pożytecznym.

Nintendo Labo – Robot Kit możecie zakupić na Amazonie za równowartość około 275 złotych (>tutaj<)

Jeżeli macie Switcha, to koniecznie dajcie znać w komentarzu czy planujecie kupić sobie/dzieciom któryś z zestawów linii Labo. A może wręcz przeciwnie, uważacie projekt za kompletnie niegodny uwagi?

AKTUALIZACJA

Jak się okazało, Nintendo Labo trafiło również do polskich elektromarketów. Co ciekawe, Variety Pack kosztuje tam 269 złotych, a Robot Pack – 299 złotych. Trzeba przyznać, że to naprawdę niewielka przebitka jeżeli weźmiemy pod uwagę odchylenia, jakie obserwujemy na ogół.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/02/20/linux-na-nintendo-switch/

źródło: BGR
grafika główna: kadr z zamieszczonego filmu