Nike Hyperadapt

Jest jeszcze okazja, żeby kupić samowiążące się buty Nike HyperAdapt 1.0

Wizja samowiążących się butów pochodzi oczywiście z legendarnego wręcz Powrotu do przyszłości. Już jakiś czas temu, firma Nike wypuściła model HyperAdapt 1.0, lecz kupienie własnego egzemplarza niemal graniczyło z cudem. Po długim okresie okazuje się jednak, że trochę sztuk jeszcze się ostało i już wkrótce będzie można je kupić.

Kiedy poruszamy tematykę wearables na ogół mamy na myśli zegarki lub opaski fitness, zapominając, że ta dziedzina jest znacznie szersza. Na rynku pojawiają się chociażby inteligentne kurtki, a i buty wymagające ładowania to nic nowego – smartbuty pojawiły się na przykład w ofercie Xiaomi. Jednak obuwie oznaczone jako Nike HyperAdapt 1.0 ma w sobie coś specjalnego. Nie znajdziemy tutaj zwykłych sznurówek – te kicksy same się wiążą. Czy może być coś piękniejszego?

Piękniejsza może być na pewno świadomość zaoszczędzonej gotówki, gdyż na te buty trzeba wydać jakieś 720 dolarów, czyli ponad dwa i pół tysiąca złotych. Ale jeżeli jesteście sneakerheadami to na pewno zainteresuje Was fakt, że Nike HyperAdapt 1.0 będzie można kupić już za chwilę. Może nie w Polsce, ale w Europie – przy takich wydatkach, bilet na króciutki lot wcale nie jest aż tak abstrakcyjny ;)

Szansa dla Amerykanów już przeminęła, ale Europejczycy będą ich mieli co najmniej kilka. Warto zaznaczyć, że oprócz dostępnych wcześniej kolorów pojawi się również Czerwona Laguna. Jak wygląda terminarz sprzedaży tych butów?

  • 17 września Nike HyperAdapt 1.0 będzie można zakupić w Chinach
  • 23 września w Japonii
  • 29 września w Londynie
  • 5 października w Berlinie, Mediolanie i Paryżu
Buty Nike HyperAdapt 1.0 w kolorze Red Lagoon

Jeżeli wśród Was naprawdę jest ktoś, kto chce wydać dwa i pół tysiąca na inteligentne najki, to prawdopodobnie będzie interesował go przede wszystkim miasta „październikowe”. Tak w gruncie rzeczy – biorąc pod uwagę, że do terminu pojawienia się butów sklepów jest jeszcze ponad miesiąc, to na upartego dałoby się „wyrwać” tanie bilety lotnicze. Gorzej, że Nike HyperAdapt 1.0 są prawdopodobnie najbardziej limitowanymi butami tej marki i jestem przekonany, że wszystkie egzemplarze wyprzedają się w klikanaście sekund – nie zdziwię się nawet, jeżeli ludzie ustawią się po nie w kilkudniowej kolejce.

źródło: SlashGear
grafika: Nike, KicksOnFire